piątek, 28 listopada 2008
Pierwsze kroki na forum LB

Trafiłaś na Lobby Biuściastych. Nie jesteś pewna swojego rozmiaru, chciałabyś poszukać nowego biustonosza - ale nie wiesz, od czego zacząć. Skorzystaj z naszych podpowiedzi!

1. Zacznij od wątku Jaki powinnam nosić rozmiar stanika? Zmierz się według wskazówek we wstępie wątku - doradzą Ci doświadczone lobbystki.

2. Kiedy mniej więcej ustalisz swój rozmiar, przejrzyj ofertę sklepów. Zajrzyj zarówno do tych stacjonarnych, jak i internetowych. Poczytaj więcej, niż jedną opinię o danym sklepie - to zwiększy szansę na udane zakupy.

3. W internecie znajdź model stanika, który Ci się podoba. Aby dowiedzieć się o nim więcej, kliknij w Spis producentów i wybierz markę upatrzonego biustonosza. Trafisz do wątku poświęconego konkretnemu producentowi - tam wyszukaj posty dotyczące konkretnego modelu.

Np. jeśli interesuje mnie model Arabella firmy FREYA, wchodzę do Spisu, klikam w wątki marki Freya i szukam tam wypowiedzi dotyczących Arabelli (warto korzystać przy tym ze skrótu "Ctrl + F":)

Preczytaj też, które modele polecamy na początek.

Jeżeli interesuje Cię więcej, zajrzyj do
FAQ, czyli odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, oraz do Przewodnika po Lobby! Znajdziesz tam mnóstwo praktycznych porad. Zapraszamy!:)
Na szyi lub... na piersi;)

Z radością informuję, że nasze Lobby ma już swoje znaki rozpoznawcze:) Dzięki inicjatywie Tinooli, udało się przygotować kolekcję materiałów ze znakiem Lobby Biuściastych!

Seria obejmuje: wpinkę i wisiorek z białego metalu oraz linię znaczków inspirowanych logotypem LB. Szczegóły zamówienia znajdziecie poniżej. Zainteresowane prosimy o kontakt z Tinoolą, która zbiera zamówienia i koordynuje produkcję: tinoola@gazeta.pl

INFORMACJE O PRODUKTACH
I WARUNKI ZAMÓWIEŃ:


WPINKA / WISIOREK
- wymiary - 1,5cm x 1,5cm
- surowiec – biały metal
- cena – 23,00 zł + koszty wysyłki
- czas realizacji - 2 tygodnie + przesyłka
- zdjęcia - WISIOREK - WPINKA

- list polecony ekonomiczny do 100g - 8,30zł
- list polecony priorytetowy do 100g - 9,30zł

ZNACZEK
- średnica – 2,5cm
- max 3,00 zł - jednak końcowa cena zostanie podana w dniu zebrania wszystkich zamówień z danego miesiąca,
- czas realizacji - do 5 dni + przesyłka
- zdjęcia - 5 PROJEKTÓW DO WYBORU

PŁATNOŚĆ
- na konto bankowe – wysyłka nastąpi po dokonaniu płatności
- za pobraniem – czyli płatne przy odbiorze listonoszowiRODZAJE I KOSZTY PRZESYŁEK - według cennika Poczty Polskiej:

- list polecony ekonomiczny do 100g - 3,85zł
- list polecony priorytetowy do 100g - 4,50zł
- przesyłka pobraniowa ekonomiczna do 05kg - 9,50zł
- przesyłka pobraniowa priorytetowa do 0,5kg - 11,50zł

W przypadku wysyłki za granicę (w Europie):

- list polecony ekonomiczny do 100g - 8,30zł
- list polecony priorytetowy do 100g - 9,30zł

W przypadku zamówienia większej ilości koszt przesyłki zostanie ustalony indywidualnie.

Czas realizacji:
Zamówienia są zbierane cały miesiąc (więc maila możecie wysłać w każdej chwili), lecz przekazywane do realizacji zawsze w pierwszym dniu roboczym miesiąca.

UWAGA! Jeśli zdecydujecie się na zakup, koniecznie zróbcie zdjęcia swoich nabytków - i opiszcie, jak funkcjonują w Waszej garderobie! Wpięłaś znaczek w kołnierz kurtki? Nosisz wisiorek na nadgarstku? A może upięłaś broszką zasłonkę w kuchni?;)
W tej rubryce będziemy umieszczać najciekawsze aranżacje znaczków LB:) Zapraszam!

wtorek, 25 listopada 2008
Nie pytaj, co LOBBY może zrobić dla Ciebie..;)

...czyli o aktywności lobbystek słów kilka:)

Nowe uczestniczki Lobby Biuściastych bywają onieśmielone:) Widząc, że na forum dba się o porządek, że wątki są posegregowane, a powielane tematy czy offtopy - błyskawicznie cięte - obawiają się zaangażować w dyskusję. Do tego dochodzi jeszcze wątek Jaki powinnam nosić rozmiar?, w którym - w myśl naszych zasad - doradzają wyłącznie doświadczone lobbystki. W takich warunkach nowa osoba może poczuć się zagubiona - i pomyśleć, że nie ma nic do zaoferowania innym.

Nic bardziej błędnego:) Istnieje wiele sposobów, by zaangażować się w działalność LOBBY, nawet wtedy, kiedy dopiero zaczynamy swoją biuściastą drogę. I bynajmniej nie trzeba czekać, aż znajdzie się idealny stanik;) Jakie to sposoby?

Jeśli jesteś początkująca, a chciałabyś pomóc:

1. Wypowiedz się w wątku ROZPACZLIWYM. Zgłaszają się tam dziewczyny, które nie radzą sobie z jakimś "okołostanikowym" problemem - czasem wystarczy porozmawiać albo pocieszyć. Zaglądaj tam, Twoja życzliwość z pewnością umili komuś dzień:)

2. Odpowiedz innej forumce w wątku RATUNKOWYM - wiele dziewczyn opisuje tam swoje nieudane zakupy. Spróbuj, może uda Ci się pomóc którejś z nich! Może przymierzałaś model, o jaki pyta inna lobbystka? Może borykałaś się z podobnym problemem?

3. Opisz swój nowy nabytek (nawet nieudany) w wątku odpowiedniej firmy. W Spisie producentów znajdziesz odpowiednią markę - kliknij w jej wątek i zrecenzuj stanik czy kostium! W tym samym wątku odpowiedz na pytania odnośnie modelu, który masz.

4. Wpisz się do naszej tabeli. Zawiera szczegółowe dane, z których korzysta wiele forumek.

5. Opisz sklep, który odwiedziłaś (tradycyjny lub internetowy). Nawet jeśli dodasz kolejną pozytywną opinię albo dopiszesz do wypowiedzi innej forumki - to zawsze zwiększy (lub zmniejszy - w przypadku negatywnych uwag;) wiarygodność sklepu - i pomoże innej forumce podjąć decyzję o zakupach.

6. Widzisz zbłakaną duszyczkę? Zauważyłaś, że ktoś wpisał się w nieodpowiednim miejscu? Podpowiedz mu, podsuń link do odpowiedniego wątku - by nie czekał na darmo na odpowiedź.

7. Znalazłaś swój właściwy rozmiar biustonosza? Czujesz różnicę w porównaniu z poprzednim?:) Opisz to! Zachęcisz inne dziewczyny, by nie bały się zmian:)

8. Tak spontanicznie i po prostu: podziel się radością:)

9. Wyślij swoje zdjęcia do "Biustu na żywo" Stanikomanii albo zaprezentuj probiuściastą kreację na łamach Kobiecych kształtów!

10. Lobbuj, lobbuj, lobbuj:) Powiedz koleżance o istnieniu forum - lub po prostu przedstaw jej najważniejsze zasady doboru biustonosza. Podrzuć znajomej adres sklepu, który polecasz. Wyjaśnij, na czym polegają błędy w dopasowaniu stanika. Podsuń sąsiadce Piersiówkę;) Pytaj w sklepach o swój rozmiar - niech sprzedawcy dostrzegą popyt na niego!!!

A może po prostu cieszysz się, że znalazłaś forum? Albo wręcz przeciwnie?;) W obu przypadkach wpisz się tutaj.

Przeczytaj też 100 sposobów na lobbing!:)

Jak widzicie, roboty jest całkiem sporo;) Pamiętajcie, dziewczyny - każda z nas była kiedyś początkująca. I każda zdobyła swoją wiedzę, poświęcając czas na czytanie, rozmowy z innymi, przymierzanie różnych modeli i porównywanie opinii. Na to potrzeba czasu i zaangażowania. Nic więcej - i niczego mniej:)

Reformy ekspedientek;)

Jednym z pierwszych wątków założonych na forum biuściastych były "Najgłupsze teksty ekspedientek". Tytuł - przyznaję - dość paskudny, ale i nasze doświadczenia z większością  sprzedawczyń budziły grozę. Na pytanie o miseczkę F czy G ekspedientki najpierw reagowały osłupieniem, następnie omiatały biuściastą delikwentkę pełnym dezaprobaty spojrzeniem ("Że też wyhodowała sobie takie piersi..."), wreszcie - wyrokowały jednoznacznie: "Takich rozmiarów się nie produkuje". Ton głosu sugerował jednoznacznie, że tylko ostatnie ignorantki mogą sądzić, iż rozmiarówka szanującej się firmy produkującej biustonosze obejmuje coś więcej niż D;)

A co konkretnie słyszałyśmy?
a) z cyklu "Królowe empatii":
- 75F? Pani w ciąży, tak?
- Jak się chciało powiększać biust, to teraz cierp - 70D nie robią!
- W taki duży to przecież głowa wejdzie!

- 70F?
Nie ma. Ale dam pani 75E - to jest to samo.
(sic!)
- Dla pani to pewnie model zmniejszający?

- Jak się ma taki biust, to się nie wybrzydza!

- 75E? Jolkaaa, chodź zobacz, klientka z dużym cycem!
- A, to tak to wygląda...
(komentarz o 80E)
- Teraz to sobie można, proszę pani, chirurgicznie zmniejszyć. Całkiem tanio.
- 75D, tak? G? GIE??? GIE jak garnek?

b) z cyklu "Wiedza to potęga":
- 75E? Jest pani pewna? Na moje oko to najwyżej C...
(przypominam: nie szukamy stanika na oko, tylko na biust;)
- Niech pani weźmie 80D. Jak będzie za duży w obwodzie, to można rozpruć i przeszyć!
- Zniszczy sobie pani biust tymi koronkami... Podam bardziej zabudowany stanik.
- DD, FF czy GG to są połówki rozmiarów - takich nie prowadzimy.
- Skoro stanik 80F, to nie ma szans, żeby pasowały majtki M!
- 75E? To chyba jakaś chińska rozmiarówka!

- Taki duży stanik to musi mieć szerokie ramiączka, bo węższe powodują ubytki w kościach
(!!!)
- Obwodów 65 nie ma i nie będzie.
- Teraz nie mam 70H, ale niech pani zagląda, bo my lubimy mieć takie dziwne rzeczy w sklepie.
- Że obwód się rozciągnie? 
Powiem pani, że mamy w kranach taką wodę, że ten stanik zżółknie, zanim jeszcze zdąży się rozciągnąć!
- Jak górą pierś wychodzi, to się seksi nazywa!

c) z nieco innego sklepu:
- Ależ nie dam pani do przymierzenia tej bluzeczki, bo mi ją pani rozerwie!

d) i coś, z czego jesteśmy najbardziej dumne:
- Kolejna, co się bzdur naczytała w internecie!
;))))

Więcej wypowiedzi znajdziecie tutaj i tutaj. Ku naszej radości, coraz rzadziej spotyka się w sklepach takie egzemplarze sprzedawców. Słowem - reforma ekspedientek dokonuje się;) Działajmy dalej!

Ilustracja pochodzi z artykułu Nie! Namiotom w brudnym beżu, który ukazał się w marcu 2008 "Wysokich Obcasach".

Co to jest LOBBY?

Wersja na skróty:

Lobby Biuściastych i Lobby Małobiuściastych służą propagowaniu starannego i precyzyjnego doboru biustonosza. Naszym celem jest rozpowszechnienie informacji na temat zasad dopasowania stanika, przestrzeganie przed najczęściej popełnianymi błędami i wyjaśnianie, dlaczego warto szukać biustonosza w idealnym rozmiarze. Obalamy stereotyp "biuściastej, która jest otyła", "monstrualnych rozmiarów" F, G czy H oraz push-up'ów jako najlepszego rozwiązania dla kobiet z mniejszym biustem. Przekonujemy, że precyzyjnie dobrany biustonosz wpływa na wygląd całej sylwetki, ale i - znacząco poprawia samopoczucie:)

Wersja krok po kroku:

Lobby Biuściastych powstało w lipcu 2005. Zostało założone z myślą o kobietach z dużym biustem - w celu ułatwienia im poszukiwań nowoczesnych, pięknych i dobrze dopasowanych staników. Początkowo chodziło głównie o wymianę informacji na temat godnych uwagi sklepów z bielizną i producentów, których oferta uwzględniałaby rozmiary miseczek wyższe niż D. Działania przebiegały pod hasłem Alfabet nie kończy się na D;) Jak możemy przeczytać w tekście dla Broszki:

Forum miało stanowić miejsce, w którym kobiety obdarzone dużym biustem będą mogły wymieniać się informacjami na temat producentów bielizny, polecać sobie sprawdzone fasony, pomagać w ustalaniu rozmiaru itp. A przede wszystkich – zniechęcać się wzajemnie do ulegania krzywdzącym standardom rynkowym.

Problem polegał bowiem nie tylko na kiepskim asortymencie, ale i niekompetencji i zuchwałości ekspedientek. Wiele z nich z uporem maniaka przekonywało nas, że "rozmiary większe niż D nie istnieją" albo "miseczka F zdarza się, owszem, ale tylko przy obwodzie 90 pod biustem". W rezultacie dziesiątki - ba! setki - kobiet o większych piersiach męczyło się przez lata w kiepsko dopasowanych i niewygodnych stanikach - ugruntowując w sobie przekonanie, że ich biust jest "niewymiarowy", "przerośnięty", "nienormalny"... Skoro bowiem nie mieści się w "standardzie"?

Z takim właśnie myśleniem chciałyśmy walczyć. Post założycielski z lipca 2005 brzmiał tak. Odpowiedzi... posypały się błyskawicznie:)

Szybko okazało się, że "biuściastych" jest całkiem sporo - a i kobiety mniejsze gabarytowo;) mają problemy ze znalezieniem dobrze dopasowanego stanika. Wtedy forum zmieniło nieco swój profil - z miejsca przeznaczonego wyłącznie dla pań z większym biustem, przekształciło się w platformę wymiany informacji na temat właściwego doboru biustonosza. Stało się centrum informacji dotyczących najczęściej popełnianych błędów, sposobu wyliczania rozmiaru czy dobrze zaopatrzonych sklepów z bielizną. Jako ilustracja zasad dopasowania stanika zaczęła służyć - i służy nadal - Piersiówka :-)


Posiadaczki mniej bujnych kształtów aktywnie przyłączyły się do walki o idealnie dopasowane biustonosze. W rezultacie na początku 2008 roku powstało odrębne forum - Lobby Małobiuściastych - przeznaczone dla kobiet o mniejszym biuście.

Obecnie fora Biuściastych i Małobiuściastych to przede wszystkim skarbnica wiedzy na temat bra-fittingu*. Jakkolwiek nie da się idealnie dopasować stanika w sposób zupełnie wirtualny, to uczestniczki forum wyjaśniają krok po kroku jak to robić - i pomagają odnaleźć rozmiar najbliższy idealnemu (na Lobby Biuściastych - tutaj, a na Lobby Małobiuściastych - tutaj:).

Przede wszystkim jednak - przekonują, że warto poświęcić chwilę czasu na dobór biustonosza - bo tylko pozornie "każda kobieta wie, jaki ma biust";) O tym, jak wiele z nas przez lata nosi biustonosz w nieodpowiednim rozmiarze - i jaką radość sprawia odkrycie tego właściwego - możemy poczytać w tym wątku. Zachęcam - to naprawdę daje do myślenia:)

* Nie znasz tego słowa? Koniecznie do nas zajrzyj;)

 
1 , 2

Nasza społeczność