środa, 24 lutego 2010
NAGIE biusty lobbystek!

Najwyższy czas się pokazać! Dość gadania – oto dowód naoczny;)


Kto zna Lobby Biuściastych i Małobiuściastych, kto czyta Stanikomanię lub Balkonetkę albo śledzi nasze wypowiedzi w mediach, ten nie będzie zaskoczony hasłem tego plakatu. Dla wszystkich pozostałych jednak taka prezentacja może być pożyteczna;)

Dlaczego? Bo w powszechnej świadomości wciąż funkcjonuje wiele mitów, związanych z wielkością biustu. Czy to jeśli chodzi o rzeczywiste rozmiary kobiecych piersi ("D zawsze oznacza duży biust!"), czy to wygląd staników właściwych dla kobiet z poszczególnych stref rozmiarowych ("Przy większym biuście – konieczna pełna miseczka, przy mniejszym – push-up z grubą gąbką!"). Myślę, że każda z nas, bez względu na to, jaki rozmiar biustonosza nosi, choć raz w życiu zetknęła się z podobnymi uprzedzeniami – choćby ze strony ekspedientek w sklepach;)

Dlatego chciałabym przygotować więcej takich plakatów, aby krok po kroku piętnować stereotypy, jakie narosły wokół tematu biustów i biustonoszy. Tym samym więc inauguruję akcję Lobby dla opornych!:)

Kto wie, może przy pomocy obrazków z tej serii łatwiej będzie namówić siostrę czy koleżankę, by nie bały się miseczki G?:) Może któryś z mężczyzn przekona się, że staranny dobór biustonosza to nie fanaberia, że na "biuściastym forum" nie rozmawia się tylko o koronkach czy odcieniach różu, lecz – o codziennym komforcie? Że nie jesteśmy tylko przedstawicielkami „rozmiarów nietypowych”, lecz to pogląd na te „typowe” należałoby zweryfikować?:)

Słowem – zachęcam do podsuwania dzisiejszego plakatu, i kolejnych z tej kategorii, wszystkim niedowiarkom rozmiarowym;) I raz jeszcze dziękuję moim modelkom – bez nich ten projekt by nie powstał!

W akcji udział wzięły: aadrianka, agafka88, akj77, Aleksandra LM, Alex_k, ania.biulandia, anuula12, bea41, beniutka_bo, Berkano8, besame.mucho, bruxelka11, butters77 (z archiwalnym zdjęciem, gdy mieściła się jeszcze w G;), cesja, croolik, danaberia, dziwna_dziewczyna, ederlezi1981, estreno, ewik-mysza, falcon_eye, golfstrom, inez69, justinehh, karolajna83g, kasica_k, kk345, ko_kartka, kryklu, luliluli, Malgos_j, milstar, nathd, olusimama, panistrusia, rysia_zdzisia, sybla1, szprota, urkye!

Nasza społeczność