piątek, 08 maja 2009
"Piersiówka" w kolejnym sklepie!

Z przyjemnością informuję, że "Piersiówka", czyli nasza forumowa ulotka, przedstawiająca podstawowe zasady doboru biustonosza, zagościła w kolejnym sklepie!:) Tym razem na swojej stronie umieściła ją Monika z Monache (bannerek z fragmentem Piersiówki linkuje do wpisu ze Stanikomanii poświęconego idei rozpowszechniania Piersiówki). Mamy nadzieję, że dostęp do naszego miniporadnika pomoże klientkom Monache odróżnić dobrze dopasowany biustonosz od tego nietrafionego!;)

Wcześniej "Piersiówkę" można było znaleźć m.in. we wrocławskim sklepie "Milla". W każdej chwili mogą po nią sięgnąć również inne sklepy - przypominam, że korzystanie z Piersiówki jest całkowicie bezpłatne i nie wiąże się z żadnymi obostrzeniami! Staramy się jedynie udostępniać ją sklepom, które spełniają nasze oczekiwania co do asortymentu i nie zgadzamy się na cięcie jej czy kopiowanie z niej tekstów. Zainteresowanych proszę więc o maila - zgodnie z regułami określonymi tutaj - i zapraszam do współpracy!:)

czwartek, 19 marca 2009
Lobby lubelskie!

W notce poświęconej marcowym spotkaniom brafitterskim wspominałam o imprezie prowadzonej przez Agafkę i Wariamiktorię - aktywne lobbystki z Lublina. Miło nam ogłosić, że spotkanie zakończyło się dużym sukcesem - i okazało się godną inauguracją cyklu brafitterskiego w Lublinie!:) Szczegółową relację ze spotkania (spisaną  skrupulatnie przez Wariamiktorię:) przeczytacie tutaj, a dyskusję o całym cyklu lubelskim można śledzić w tym wątku na Lobby Biuściastych.

Serdecznie gratulujemy prowadzącym, które stawały na głowie (tudzież: padały z nóg;), żeby wyjaśnić zasady dopasowania biustonosza jak największej liczbie kobiet:) A na zakończenie - celem podsumowania uroków brafittingu - zacytuję wolffie, która z dużym zaangażowaniem pomagała w spotkaniu:

Wspaniale było zobaczyć minę jednej z dziewczyn po zdjęciu pushupa z kilogramem gąbki i założeniu dobrego miękkiego stanika. Metamorfoza jak ze stanikomanii - tylko, że widać jeszcze reakcję bohaterki. Jak to się ostatnio nadużywa - bezcenne.
Brafitting to ciężka praca ale warto było. :)

Uwaga! Dla wszystkich zainteresowanych brafittingiem w Lublinie: najbliższe spotkania z lobbystkami odbędą się w "Babim Lecie" 1 kwietnia (środa), 15 kwietnia i 6 maja. O kolejnych będziemy informować. Start zawsze o godzinie 18!

czwartek, 05 marca 2009
Będąc młodą brafitterką..;)

Pamiętacie notkę o katowickim spotkaniu bra-fittingowym? Impreza odbyła się zgodnie z planem, a frekwencja  przewyższyła oczekiwania organizatorek. Postanowiłam więc porozmawiać z prowadzącą bra-fitting Marią Dastych - forumową Mahedą - by poznać szczegóły spotkania oraz ciekawostki dotyczące reakcji kobiet na bra-fitting:)

Serdecznie polecam tę notkę wszystkim, którzy mają wątpliwości co do sensu pracy bra-fitterki, jak również osobom, które rozważają związanie swojej przyszłości z tym zawodem!:)

Mahedo, wiemy, że nie pierwszy raz prowadziłaś akcję bra-fittingową. Jakie były Twoje oczekiwania wobec katowickiego spotkania?

Ponieważ w Katowicach od ponad pół roku organizowane są spotkania bra-fittingowe w "Babim Lecie", myślałam, że w "6. zmyśle" pojawi się kilka osób. Okazało się jednak, że bra-fitting połączony z możliwością przymierzenia różnych modeli, a przede wszystkim - ich zakupu! - to zupełnie inna sprawa. Na spotkaniu było ponad dwadzieścia uczestniczek!

Czy kobiety, z którymi miałaś okazję się spotkać, nosiły prawidłowo dobrany biustonosz?

Jeśli z ogólnej liczby kobiet, z którymi miałam do czynienia na wszystkich dotychczasowych spotkaniach bra-fitrerskich, wyłączyłabym te, które miały związek z Lobby lub jedną z nielicznych profesjonalnych bra-fitterek w Polsce - żadna nie miała prawidłowo dobranego rozmiaru stanika. Potwierdziła się teoria, iż nagminne jest noszenie zbyt luźnych obwodów i zbyt małych miseczek.

Statystyka, że 80% kobiet nosi źle dobrane staniki, wydaje się zatem zaniżona...

Otóż to! Wyobraźmy sobie - jeśli na każde pięć kobiet przypadałaby jedna prawidłowo "ostanikowana" - to przecież w krótkim czasie pozostałe cztery także zainteresowałyby się prawidłowym doborem stanika, bo nie chciałyby wyglądać gorzej od koleżanki! Procent Polek noszących prawidłowy rozmiar stanika oceniłabym zatem na jakiś jeden do dwóch. Straszne, prawda?

Przygnębiające... Twoje obserwacje potwierdzają sens organizowania akcji bra-fittingowych - wiem jednak, że kobiety różnie reagują na sugestie zmiany rozmiaru.

To prawda. Zwykle jednak końcowe wrażenia są bardzo pozytywne. Najbardziej podoba mi się reakcja uczestniczek podczas wstępu, w czasie którego opowiadam o zaletach dobrze dobranej bielizny. Zawsze rozpoczynam spotkanie ubrana w fatalnie dobrany stanik (który zresztą - o zgrozo! - uważałam kilka lat temu za najlepiej dobrany ze wszystkich moich biustonoszy), a także w typową bluzkę z odcięciem "pod biustem" - które to odcięcie wypada w przypadku tego stanika w połowie odległości między szyją a szczytem biustu:) Następnie wychodzę się przebrać i wracam w prawidłowo dobranym staniku oraz w hiszpance. Wywołuje to zawsze ogólny okrzyk zdziwienia - sylwetka oczywiście jest całkowicie inna, zmieniają się proporcje oraz błyskawicznie "ważę mniej" ;-)

Panie, które później przymierzają staniki we właściwym dla siebie rozmiarze, wiedzą zatem, czego się spodziewać. Ale i tak ich roziskrzony wzrok, kiedy patrzą na swoje odmienione sylwetki, jest dla mnie jest bezcenny. Zdziwienie wywołują zwykle podawane przeze mnie rozmiary miseczek brytyjskich, a już przeliczone na system europejski [pamiętacie akcję Mahedy z miseczką R?;)] powodują taki stupor, że obwód dziwi w znacznie mniejszym stopniu.

Czy oprócz zapotrzebowania na niższe obwody i większe miseczki, dostrzegasz jakieś problemy zaniedbywane przez producentów bielizny?

Na ostatnim spotkaniu były dwie osoby, które ze względu na duży obwód pod biustem nie znalazły dla siebie żadnego biustonosza. Wydaje mi się, że jest to kolejna nisza stanikowa, którą należałoby wypełnić.

A jakie uwagi padały ze strony uczestniczek spotkania, którym udało Ci się dobrać odpowiedni rozmiar?
 
Najczęściej pojawiającym się stwierdzeniem jest "To dziwne, że stanik powinno się zakładać w jakiś określony sposób... i że powinien leżeć w okreśony sposób... Dlaczego nikt tego nie uczy w gimnazjach czy liceach?!".

Dobre pytanie:) Co z kolei Ty odpowiedziałabyś osobie, która wątpi w sens prowadzenia bra-fittingu?
 
A czy sens ma istnienie doradców finansowych czy doradców w sklepach komputerowych? Oczywiście, że tak! Bra-fitterki jednak tym różnią się od pozostałych doradców, że dzielą się swoją wiedzą, by nauczyć klientki samodzielnego doboru bielizny w przyszłości. Większość kobiet tego nie potrafi, co gorsza - jest oszukiwana przez sprzedawców z firm o bardzo ograniczonej rozmiarówce. Według prowadzonych przeze mnie statystyk rozmiarówka 70-95 z miseczkami A-D zapewnia staniki dla... 6 procent kobiet w Polsce! A nawet i te z pań, które mieszczą się w tym zakresie rozmiarów, w znakomitej większości noszą zupełnie coś innego...

O czym powinna wiedzieć osoba, która rozważa podjęcie pracy bra-fitterki?

Przede wszystkim musi pamiętać, że jest to praca z żywym człowiekiem. Nie wyobrażam sobie w roli brafitterki kobiety, która ma trudności z nawiązywaniem kontaktów, jest introwertyczna, bardzo nieśmiała - lub przeciwnie - agresywna i zawsze przekonana o swojej racji. Owszem - trzeba dysponować rozległą wiedzą i umieć uzasadnić, dlaczego poleca się taki, a nie inny rozmiar biustonosza - ale nie wolno nikomu narzucać swojego zdania. Należy jednak zawsze wyjaśnić, na czym polega błąd i jakie są konsekwencje noszenia bielizny w złym rozmiarze.

Nie wierzę również, że można zostać bra-fitterką po kilkugodzinnym kursie - czy jakimkolwiek szkoleniu czysto teoretycznym. Owszem, podstawy teoretyczne są niezwykle ważne - i każda z nas powinna je znać, żeby umieć dobrać biustonosz dla siebie samej. Aby jednak być w stanie pomóc większej liczbie kobiet, trzeba zdobyć niezbędną praktykę. Biusty są różne - młode i jędrne, ale i lejące się, ze skórą już tkniętą wiekiem, zmianami hormonalnymi, karmieniem, dotknięte wieloletnim opalaniem itp.

Na adeptkę brafittingu czeka wiele "pułapek", a więc idealnie by było, gdyby na początku mogła pracować pod okiem doświadczonej brafitterki - to jednak na razie pozostaje w sferze marzeń.

Oby wkrótce się to zmieniło! Dziękuję za rozmowę:)

środa, 04 marca 2009
Brawa dla brafittingu!

Niedawno pisałam o katowickim spotkaniu, poświęconym bra-fittingowi. Wspominałam, że z roku na rok imprez poświęconych doborowi biustonosza jest coraz więcej - i że lobbystki każdorazowo starają się w nie angażować, aby przekazać uczestniczkom spotkań swoją wiedzę i praktyczne wskazówki bra-fitterskie.

Z radością odnotowuję, że zbliżają się kolejne akcje dotyczące dopasowania biustonosza - i serdecznie polecam wyczerpujący artykuł Kasicy na ich temat. W tekście Ostanikujmy Polskę! - czyli marzec miesiącem bra-fittingu:-) znajdziecie dokładne informacje na temat następujących wydarzeń z dziedziny bra-fittingu:

  • 5-6 marca - Tydzień Kobiet w Żarach (na forum mowa o nim w tym miejscu:)

  • 7 marca - spotkanie bra-fitterskie w lubelskiej klubokawiarni „Babie lato” - impreza prowadzona przez lobbystki Agafkę i Wariamiktorię (w planach spotkania cykliczne - informacje o nich będą pojawiać się na blogu Lobby oraz samym Lobby). O szczegóły możecie śmiało pytać w tym wątku.

  • 14 marca (Łódź) i 29 marca (Warszawa) - Progressteron - „Uszczęśliw swój biust!” - podkreślam, że w warszawskim spotkaniu aktywny udział weźmie Kasica!:)

Oprócz wymienionych spotkań, w najbliższej przyszłości odbędą się:

  • 7 marca - kolejne już spotkanie z cyklu bra-fittingowych imprez w Babim Lecie w Katowicach; prowadzenie - tradycyjnie - lobbystki Maheda i Charm:)

  • 9 marca - miniwykład w IILO w Rudzie Śląskiej, połączony z instrukcją doboru biustonosza oraz nauką poprawnego zakładania stanika; prowadzenie: Maheda.

  • 14 marca - bra-fitting we wrocławskim sklepie Milla; prowadzenie: Maheda.

Zachęcam też do śledzenia tego wątku na Lobby Biuściastych - znajdą się tam bieżące informacje o spotkaniach bra-fittingowych; relacje z nich będę umieszczać na tym blogu.

Stanikomaniaczko!  - pisze Kasica w swoim artykule - Zrób sobie z okazji Dnia Kobiet prezent w postaci dobrze dobranego stanika! Podpisuję się pod tym apelem obiema rękami:) A dla tych, które jeszcze mają wątpliwości, czy warto brać udział w spotkaniach brafitterskich, przytaczam komentarz, który znalazł się pod notką o katowickim bra-fittingu (autorka: mamami):

A tak w ogóle to bylam na spotkaniu bra-fittingowym i serdecznie polecam, można się naprawdę sporo dowiedzieć i jednak co fachowe oko, to fachowe :)

piątek, 27 lutego 2009
Bra-fitting w Katowicach!

Piszę tę notkę z ogromną satysfakcją, bo jeszcze niedawno spotkanie określone mianem "brafittingowe" nie miałaby szans się odbyć:) Jednak dzięki aktywności lobbystek (obu formatów;) słowo "brafititng" czy "brafitterka" na stałe weszło do słownika pojęć związanych z branżą bieliźnianą. Zaledwie wczoraj Stanikomania opublikowała tekst poświęcony samodzielnemu bra-fittingowi, a kilka miesięcy temu Mauzonka, twórczyni bloga Balkonetka, opracowala dla czytelniczek Wizażu  artykuł "Trudna sztuka bra fittingu". "Bra-fittingowe" odniesienia zataczają coraz szersze kręgi - i z pewnością jeszcze nieraz o nich napiszemy!

Coraz częściej odbywają się również  spotkania poświęcone nauce doboru biustonosza. Lobbystki zwykle stanowią na nich podstawowy skład bra-fittingowy - tak będzie i tym razem!:) Na nadchodzącym bra-fittingu, który odbędzie się w Katowicach, kształcenia kobiet w dziedzinie doboru biustonosza podejmie się Maheda - znana doskonale uczestniczkom Lobby z rzetelnych porad w wątku "Jaki powinnam nosić rozmiar stanika?". Maheda aktywnie walczy o poszerzenie rozmiarówek nie tylko w wirtualnym świecie - we wrześniu 2008 wystąpiła w TVN-owskich "Faktach", głosząc zapotrzebowanie na miseczkę  R. Z kolei Marysię w melancholijnej odsłonie możecie zobaczy również tutaj;)

Serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety, które mogą jutro zjawić się w Katowicach! Spotkanie odbędzie w sklepie "6 zmysł" w pasażu hotelu Monopol - wejście od ul. Dyrekcyjnej (szczegóły w tym wątku na LB). Początek akcji o godz. 12:00!

 
1 , 2

Nasza społeczność