środa, 25 stycznia 2012
Regulamin forum Lobby Biuściastych

START

Lobby Biuściastych to forum konsumenckie. Naszym celem jest propagowanie prawidłowego doboru biustonoszy (bra-fittingu) dla wszystkich kobiet, niezależnie od rozmiaru. Dążymy do rozszerzenia oferty firm i sklepów z bielizną.

Lobby rozwija się dzięki wymianie informacji, dlatego zachęcamy do zamieszczania recenzji kupowanej bielizny, opinii o sklepach i włączania się w życie forum. Jeżeli jesteś nowa na forum i masz jakiekolwiek wątpliwości nie wahaj się nas pytać o radę, z chęcią pomożemy :).

Jeżeli masz mniejszy biust, zapraszamy na siostrzane Lobby Małobiuściastych.

Użytkowniczki, które spędziły już z nami trochę czasu, zachęcamy również do zapoznania się z Galerią Staników.

Zasady ogólne:

Na forum dbamy o porządek. Ważne jest, żeby zakładane wątki były na temat, a wypowiedzi - kulturalne.
Niedopuszczalne na forum jest:
- rozpoczynanie dyskusji “duży biust vs. mały”,
- cytowanie nieistniejących wypowiedzi,
- manipulowanie wypowiedziami dyskutantów w celu ich ośmieszenia lub wykazania braku racji,
- używanie określeń wskazujących na brak szacunku dla dyskutantów,
- używanie wulgaryzmów.

Moderacja:

Lobby Biuściastych jest forum moderowanym. Wpisy sprzeczne z obowiązującymi na forum zasadami są usuwane. Wypowiedzi niezgodne z regulaminem można zgłaszać moderacji na adres: moderacja.lb@gmail.com. Moderatorki LB to: Agafka88, Besame.mucho, Butters77, Kasica_k, Maith, Roza_am, Turzyca, Zazulla. Założycielką i właścicielką forum, której przysługuje ostateczne prawo głosu w sytuacjach spornych, jest Butters77.

Porządek na forum:

Jeśli poruszanie się po forum sprawia Ci trudności - przeczytaj przewodnik po Lobby Biuściastych.
Warto korzystać też ze spisu treści oraz wyszukiwarki.
Zakładając nowe wątki należy nadawać im tematy jak najdokładniej nawiązujące do treści wypowiedzi (czyli np. zamiast "Pomocy!" - "Co zrobić z urwanym ramiączkiem?").
Posty powinny być czytelne. Prosimy pamiętać o ortografii i interpunkcji (wiele przeglądarek internetowych automatycznie sprawdza pisownię, warto z tego korzystać), oraz nie nadużywać wielkich liter.

Do zakładania wątków niezwiązanych z tematyką Lobby służą nasze pozostałe fora:
http://forum.gazeta.pl/forum/k,3684373,Lobbystki.html

Sprzedawcy, producenci i dystrybutorzy bielizny przed wpisaniem się na forum powinni zapoznać się z treścią tej notki: http://lobby.blox.pl/2009/01/Informacja-dla-sprzedawcow-producentow.html

Ograniczenia techniczne:

Na forach gazetowych nie funkcjonuje większość technicznych narzędzi moderatorskich znanych z innych miejsc w sieci. Moderacja nie ma możliwości edytowania postów i przenoszenia ich w inne miejsca ani zmieniania tytułów wątków. Każdy użytkownik musi więc sam dbać o przejrzystość forum - pisać we właściwym wątku i właściwej gałązce drzewka, pilnować tematu i odpowiednio tytułować zakładane wątki.

Błędy mogą się oczywiście zdarzać. Jeśli jako doświadczona użytkowniczka zauważysz pomyłkę nowej forumki - podpowiedz jej życzliwie, co powinna zrobić.

Jeśli napisałaś post w niewłaściwym miejscu i ktoś zasugeruje, gdzie powinnaś go przenieść - skopiuj to, co napisałaś, i wklej we właściwym wątku, a źle zamieszczony post oznacz, aby moderatorki mogły go usunąć (należy odpowiedzieć na własny post wpisując w tytule odpowiedzi "do skasowania").

Prosimy o usuwanie z sygnaturek wszelkich suwaczków, gdyż zaburzają one czytelność forum i spowalniają wczytywanie wątków.

Moderacja zastrzega sobie prawo wprowadzania zmian w regulaminie
czwartek, 12 marca 2009
Przewodnik po Lobby Małobiuściastych

Z radością informuję, że na łamach bloga obecny będzie od dziś Przewodnik po Lobby Małobiuściastych! Mam nadzieję, że ułatwi on przedstawicielkom LM poruszanie się po forum i innych biustoprzyjaznych stronach!:)

Autorka: scarlet_agta

Jeśli trafiłaś na Lobby Małobiuściastych i czujesz się zagubiona w gąszczu wątków, przeczytaj ten przewodnik. Znajdziesz tu wszystkie najważniejsze wątki, które warto odwiedzić.

ROZMIAR BIUSTONOSZA

Pobyt na forum najlepiej rozpocząć od zweryfikowania rozmiaru biustonosza. W tym celu wpisz się do wątku rozmiarowego: Jaki powinnam nosić rozmiar stanika? Na początku wątku podany jest sposób w jaki należy się zmierzyć, aby ustalić rozmiar - pamiętaj aby go przestrzegać. Oprócz wymiarów, warto też napisać jakie staniki nosisz obecnie - najlepiej napisz kilka słów o tym jak leżą, czy często musisz je poprawiać itp. Dzięki temu doświadczone forumki będą mogły lepiej doradzić Ci, jaki rozmiar wybierać.

GDZIE KUPIĆ TAKI ROZMIAR

Może się zdarzyć, że w wątku rozmiarowym doradzony zostanie Ci rozmiar, którego wcześniej nigdy nie widziałaś w sklepach z bielizną. Nie znaczy to, że nie będziesz w stanie go kupić - musisz tylko wiedzieć gdzie.

Informację o sklepach stacjonarnych, z pełną lub bardzo szeroką rozmiarówką znajdziesz w wątku sklepy stacjonarne. Zajrzyj do niego - może w Twoim mieście lub gdzieś w pobliżu znajduje się dobrze zaopatrzony sklep.

Jeśli nie możesz lub nie chcesz zrobić zakupów stacjonarnie, przejrzyj ofertę sklepów internetowych. Nie obawiaj się zakupów on-line, w ten sposób kupuje większość z nas. Jeśli nie jesteś przekonana, przeczytaj, dlaczego warto kupować w internecie.

Staniki on-line możesz kupić też na allegro (lub innym polskim serwisie aukcyjnym np. Świstaku), ebayu lub za pośrednictwem forumowej giełdy.

WYBÓR MODELU

Przed zakupem (zwłaszcza on-line) konkretnego stanika warto przeczytać o nim w naszym Małobiuściastym Katalogu Staników. Dzięki temu może uda Ci się uniknąć stanikowych wpadek i nietrafionych zakupów. W katalogu możesz sprawdzić, czy dany model nie jest przypadkiem dużomiseczkowy lub wyjątkowo rozciągliwy. Jeśli nie rozumiesz terminologii tam używanej - na przykład nie wiesz co oznacza, że stanik jest dużomiseczkowcem - przeczytaj nasz słowniczek.

Przed zakupem stanika w nowym rozmiarze możesz też poczytać o tym jakie staniki wybierały inne forumki w wątkach: Jaki stanik wybrać jako pierwszy? oraz Pierwszy dobry stanik. W razie wątpliwości przed zakupem pierwszego stanika w nowym rozmiarze o poradę możesz zapytać w wątku Pierwszy stanik - porady dla początkujących :))

Jeśli masz pytanie dotyczące konkretnego modelu zadaj je na forum w wątku dotyczącym konkretnego producenta. Tu znajdziesz spis wątków.

Jeśli szukasz stanika o konkretnych cechach lub o specjalnym przeznaczeniu pomocne mogą być poniższe wątki:
- mało- i dużomiseczkowce
- szeroko- i wąskofiszbinowce, pomocny może być też wątek wszystko o fiszbinach
- staniki do głębokich dekoltów
- staniki o kroju half-cup
- niezabudowane staniki dla obwodowych 60-tek
- staniki z miseczkami AA-C, a także w rozmiarach 60AA-C

- staniki sportowe
- staniki do karmienia
- staniki bez ramiączek (strapless)
- staniki o ciasnych obwodach
- stroje kąpielowe

Przy wybieraniu konkretnego modelu pomocna może być też Tabela Obwodów - poza rzeczywistymi wymiarami obwodów różnych modeli, znajdziesz też tam informacje na temat szerokości fiszbinów.

Po udanych (lub mniej udanych) zakupach podziel się z innymi zdobytymi informacjami. Zmierz swój biustonosz i dopisz go do Tabeli Obwodów, wyraź opinię w Katalogu. Możesz też skomentować sklep (tradycyjny lub internetowy), w którym kupowałaś, tylko postaraj się to zrobić w odpowiednim wątku.

Na zakończenie zachęcam do przeczytania Dekalogu Małobiuściastej stworzonego przez sylwiastkę.

poniedziałek, 01 grudnia 2008
Przewodnik po Lobby Biuściastych

Trafiłaś na Lobby Biuściastych. Chciałabyś upewnić się, czy nosisz odpowiedni rozmiar biustonosza, poszukać korzystnego dla Ciebie fasonu, znaleźć dobry sklep internetowy – ale nie wiesz, od czego zacząć? Przeczytaj ten przewodnik!

SZUKANIE (SPRAWDZANIE) ROZMIARU

Jeżeli nie jesteś pewna, czy nosisz stanik w odpowiednim rozmiarze – albo czujesz, że biustonosz nie leży na Tobie tak, jak powinien (coś Cię uwiera, ciśnie lub po prostu – wygląda źle) – koniecznie zajrzyj do wątku Jaki powinnam nosić ROZMIAR STANIKA. Zmierz się starannie i postępuj zgodnie z instrukcjami we wstępie wątku. Doświadczone forumki doradzą Ci, po jaki rozmiar sięgnąć! :-)

Chciałabyś dowiedzieć się, jak powinien leżeć dobrze dopasowany biustonosz? Przejrzyj ten wątek, obejrzyj kurs w obrazkach i rzuć okiem na 3 podstawowe zasady bra-fitingu:)
W ustalaniu rozmiaru pomoże Ci też elektroniczny bra-fitter.
A przede wszystkim uważnie przeczytaj Piersiówkę – to nasza ulotka, która zawiera najważniejsze informacje w zwięzłej formie!

WYBÓR MODELU

Znasz już swój rozmiar i chcesz kupić nowy biustonosz. Przeglądasz różne wątki, czytasz Stanikomanię – wybrałaś już modele, które Ci się podobają. Chciałabyś dowiedzieć się o nich czegoś więcej?

Najpierw przejrzyj Biuściasty Katalog Staników – tam uczestniczki forum recenzują swoje zakupy. Następnie zajrzyj do Spisu producentów. Tam wybierz markę, która Cię interesuje i wśród wypowiedzi wyszukaj te, które dotyczą upatrzonego przez Ciebie modelu (warto posługiwać się przy tym skrótem Ctrl + F;) W wątku danej marki możesz również opisać biustonosz po tym, jak go kupisz. Pomoże to innym uczestniczkom forum!

Rozmiarówki poszczególnych firm bywają różne. Wiele modeli ma swoje cechy charakterystyczne – np. wyjątkowo ścisły obwód lub szerokie fiszbiny. Oto wątki poświęcone tym typom:
- rozciągliwe i ścisłe obwody pod biustem
- dużo- i małomiseczkowce
- wąsko- i szerokofiszbinowce oraz słówko o wąskofiszbinowcach G+
- kształt biustu a stopień zabudowania stanika.

Przejrzyj naszą tabelę rzeczywistych wymiarów biustonoszy – pomoże Ci zdecydować, jaki rozmiar zamówić. A zanim zdecydujesz się na pierwszy zakup, zerknij również na rady, jakie modele są najlepsze na początek. Oto informacje o innych: Modele na co dzień * Dobre do dekoltów * Staniki bez ramiączek * Sportowe * Gorsety i body * Karmniki * Minimisery * Bez fiszbin * Ślubne * Stroje kąpielowe.

A także: UBRANIA probiuściaste * Robótki ręczne * Akcesoria.

ZAKUPY

Bezcenny adres: Biuściasta Mapa! Przejrzyj ofertę probiuściastych sklepów internetowych i dobrych sklepów stacjonarnych. Możesz skorzystać z przewodnika po sklepach ze stanikami. W wolnej chwili przejrzyj wątek Przyjazne sklepy – pierwszy, który poświęcony był sklepom stacjonarnym. Sprawdź też, gdzie w Twoim mieście nie możesz liczyć na udane zakupy!

Dowiedz się, dlaczego warto kupować w internecie. Nie bój się zakupów za granicą. Zajrzyj do kącika porad prawnych. Przerażają Cię ceny niektórych biustonoszy? Przeczytaj, gdzie i jak kupować, by nie zbankrutować;) Śledź też comiesięczne wątki Promocje/wyprzedaże. No i koniecznie odwiedź giełdę lobbystek! Tam uczestniczki forum wymieniają się swoimi zakupami. Rzuć okiem na wątek second-handów i outletów. Sprawdź Oddam stanik!
Jeżeli chciałabyś dokonać zakupów razem z inną lobbystką (np. żeby zaoszczędzić na przesyłce), wpisz się tutaj.
A jeśli planujesz zakupy na Allegro czy eBayu, sprawdź, których sprzedających polecamy, a przed którymi przestrzegamy! W przypadku, gdy szukasz konkretnego modelu, ale np. zapomniałaś, w jakim sklepie go widziałaś – zasięgnij rady w wątku szukam/ gdzie znajdę. Powodzenia!

Ogarnął Cię szał zakupów?;) Porozmawiaj o tym, jak go opanować.

INNE

Narzekalnia * Wątek radosny * Absurdy z prasy, sieci i reklam * Najzabawniejsze teksty forum :-D

Zadbaj o to, by Twój biust wrócił na miejsce;) A w wolnej chwili - poćwicz! Twój biust na tym zyska:)

Szukasz dziewczyn o podobnych wymiarach? Zajrzyj tutaj. Chcesz poczytać o stanikach dla różnych grup wiekowych? A może interesują Cię lokalne społeczności Lobby Biuściastych?

Usłyszałaś irytujący komentarz? A może chcesz poczytać, co usłyszeli inni? W idiotyzmach prześcigają się: kobiety, mężczyźni, lekarze oraz ekspedientki w sklepach z bielizną. Choć i klientki bywają męczące..;)

Przypominam, że na Lobby dbamy o porządek - w czym pomagają dzielne moderatorki: agafka88, besame.mucho, butters77, kasica_k, maheda, maith, roza_am, turzyca, zazulla!:) Jeśli zauważysz przypadek złamania regulaminu forum albo zechcesz podzielić się pomysłem związanym z Lobby Biuściastych, napisz na adres: moderacja.lb@gazeta.pl

Rozmowy nie na temat;)

Masz ochotę pogadać o czymś innym, niż staniki?;) Chciałabyś lepiej poznać koleżanki z Lobby? Zajrzyj koniecznie na forum STANIKOWE OFFTOPY! Tam każdy temat jest mile widziany:)

P.S. Wkrótce na blogu pojawi się analogiczny przewodnik - w wersji Małobiuściastej:) Zapraszam!

piątek, 28 listopada 2008
Pierwsze kroki na forum LB

Trafiłaś na Lobby Biuściastych. Nie jesteś pewna swojego rozmiaru, chciałabyś poszukać nowego biustonosza - ale nie wiesz, od czego zacząć. Skorzystaj z naszych podpowiedzi!

1. Zacznij od wątku Jaki powinnam nosić rozmiar stanika? Zmierz się według wskazówek we wstępie wątku - doradzą Ci doświadczone lobbystki.

2. Kiedy mniej więcej ustalisz swój rozmiar, przejrzyj ofertę sklepów. Zajrzyj zarówno do tych stacjonarnych, jak i internetowych. Poczytaj więcej, niż jedną opinię o danym sklepie - to zwiększy szansę na udane zakupy.

3. W internecie znajdź model stanika, który Ci się podoba. Aby dowiedzieć się o nim więcej, kliknij w Spis producentów i wybierz markę upatrzonego biustonosza. Trafisz do wątku poświęconego konkretnemu producentowi - tam wyszukaj posty dotyczące konkretnego modelu.

Np. jeśli interesuje mnie model Arabella firmy FREYA, wchodzę do Spisu, klikam w wątki marki Freya i szukam tam wypowiedzi dotyczących Arabelli (warto korzystać przy tym ze skrótu "Ctrl + F":)

Preczytaj też, które modele polecamy na początek.

Jeżeli interesuje Cię więcej, zajrzyj do
FAQ, czyli odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, oraz do Przewodnika po Lobby! Znajdziesz tam mnóstwo praktycznych porad. Zapraszamy!:)
wtorek, 25 listopada 2008
Nie pytaj, co LOBBY może zrobić dla Ciebie..;)

...czyli o aktywności lobbystek słów kilka:)

Nowe uczestniczki Lobby Biuściastych bywają onieśmielone:) Widząc, że na forum dba się o porządek, że wątki są posegregowane, a powielane tematy czy offtopy - błyskawicznie cięte - obawiają się zaangażować w dyskusję. Do tego dochodzi jeszcze wątek Jaki powinnam nosić rozmiar?, w którym - w myśl naszych zasad - doradzają wyłącznie doświadczone lobbystki. W takich warunkach nowa osoba może poczuć się zagubiona - i pomyśleć, że nie ma nic do zaoferowania innym.

Nic bardziej błędnego:) Istnieje wiele sposobów, by zaangażować się w działalność LOBBY, nawet wtedy, kiedy dopiero zaczynamy swoją biuściastą drogę. I bynajmniej nie trzeba czekać, aż znajdzie się idealny stanik;) Jakie to sposoby?

Jeśli jesteś początkująca, a chciałabyś pomóc:

1. Wypowiedz się w wątku ROZPACZLIWYM. Zgłaszają się tam dziewczyny, które nie radzą sobie z jakimś "okołostanikowym" problemem - czasem wystarczy porozmawiać albo pocieszyć. Zaglądaj tam, Twoja życzliwość z pewnością umili komuś dzień:)

2. Odpowiedz innej forumce w wątku RATUNKOWYM - wiele dziewczyn opisuje tam swoje nieudane zakupy. Spróbuj, może uda Ci się pomóc którejś z nich! Może przymierzałaś model, o jaki pyta inna lobbystka? Może borykałaś się z podobnym problemem?

3. Opisz swój nowy nabytek (nawet nieudany) w wątku odpowiedniej firmy. W Spisie producentów znajdziesz odpowiednią markę - kliknij w jej wątek i zrecenzuj stanik czy kostium! W tym samym wątku odpowiedz na pytania odnośnie modelu, który masz.

4. Wpisz się do naszej tabeli. Zawiera szczegółowe dane, z których korzysta wiele forumek.

5. Opisz sklep, który odwiedziłaś (tradycyjny lub internetowy). Nawet jeśli dodasz kolejną pozytywną opinię albo dopiszesz do wypowiedzi innej forumki - to zawsze zwiększy (lub zmniejszy - w przypadku negatywnych uwag;) wiarygodność sklepu - i pomoże innej forumce podjąć decyzję o zakupach.

6. Widzisz zbłakaną duszyczkę? Zauważyłaś, że ktoś wpisał się w nieodpowiednim miejscu? Podpowiedz mu, podsuń link do odpowiedniego wątku - by nie czekał na darmo na odpowiedź.

7. Znalazłaś swój właściwy rozmiar biustonosza? Czujesz różnicę w porównaniu z poprzednim?:) Opisz to! Zachęcisz inne dziewczyny, by nie bały się zmian:)

8. Tak spontanicznie i po prostu: podziel się radością:)

9. Wyślij swoje zdjęcia do "Biustu na żywo" Stanikomanii albo zaprezentuj probiuściastą kreację na łamach Kobiecych kształtów!

10. Lobbuj, lobbuj, lobbuj:) Powiedz koleżance o istnieniu forum - lub po prostu przedstaw jej najważniejsze zasady doboru biustonosza. Podrzuć znajomej adres sklepu, który polecasz. Wyjaśnij, na czym polegają błędy w dopasowaniu stanika. Podsuń sąsiadce Piersiówkę;) Pytaj w sklepach o swój rozmiar - niech sprzedawcy dostrzegą popyt na niego!!!

A może po prostu cieszysz się, że znalazłaś forum? Albo wręcz przeciwnie?;) W obu przypadkach wpisz się tutaj.

Przeczytaj też 100 sposobów na lobbing!:)

Jak widzicie, roboty jest całkiem sporo;) Pamiętajcie, dziewczyny - każda z nas była kiedyś początkująca. I każda zdobyła swoją wiedzę, poświęcając czas na czytanie, rozmowy z innymi, przymierzanie różnych modeli i porównywanie opinii. Na to potrzeba czasu i zaangażowania. Nic więcej - i niczego mniej:)

Nasza społeczność