wtorek, 25 listopada 2008
Co to jest LOBBY?

Wersja na skróty:

Lobby Biuściastych i Lobby Małobiuściastych służą propagowaniu starannego i precyzyjnego doboru biustonosza. Naszym celem jest rozpowszechnienie informacji na temat zasad dopasowania stanika, przestrzeganie przed najczęściej popełnianymi błędami i wyjaśnianie, dlaczego warto szukać biustonosza w idealnym rozmiarze. Obalamy stereotyp "biuściastej, która jest otyła", "monstrualnych rozmiarów" F, G czy H oraz push-up'ów jako najlepszego rozwiązania dla kobiet z mniejszym biustem. Przekonujemy, że precyzyjnie dobrany biustonosz wpływa na wygląd całej sylwetki, ale i - znacząco poprawia samopoczucie:)

Wersja krok po kroku:

Lobby Biuściastych powstało w lipcu 2005. Zostało założone z myślą o kobietach z dużym biustem - w celu ułatwienia im poszukiwań nowoczesnych, pięknych i dobrze dopasowanych staników. Początkowo chodziło głównie o wymianę informacji na temat godnych uwagi sklepów z bielizną i producentów, których oferta uwzględniałaby rozmiary miseczek wyższe niż D. Działania przebiegały pod hasłem Alfabet nie kończy się na D;) Jak możemy przeczytać w tekście dla Broszki:

Forum miało stanowić miejsce, w którym kobiety obdarzone dużym biustem będą mogły wymieniać się informacjami na temat producentów bielizny, polecać sobie sprawdzone fasony, pomagać w ustalaniu rozmiaru itp. A przede wszystkich – zniechęcać się wzajemnie do ulegania krzywdzącym standardom rynkowym.

Problem polegał bowiem nie tylko na kiepskim asortymencie, ale i niekompetencji i zuchwałości ekspedientek. Wiele z nich z uporem maniaka przekonywało nas, że "rozmiary większe niż D nie istnieją" albo "miseczka F zdarza się, owszem, ale tylko przy obwodzie 90 pod biustem". W rezultacie dziesiątki - ba! setki - kobiet o większych piersiach męczyło się przez lata w kiepsko dopasowanych i niewygodnych stanikach - ugruntowując w sobie przekonanie, że ich biust jest "niewymiarowy", "przerośnięty", "nienormalny"... Skoro bowiem nie mieści się w "standardzie"?

Z takim właśnie myśleniem chciałyśmy walczyć. Post założycielski z lipca 2005 brzmiał tak. Odpowiedzi... posypały się błyskawicznie:)

Szybko okazało się, że "biuściastych" jest całkiem sporo - a i kobiety mniejsze gabarytowo;) mają problemy ze znalezieniem dobrze dopasowanego stanika. Wtedy forum zmieniło nieco swój profil - z miejsca przeznaczonego wyłącznie dla pań z większym biustem, przekształciło się w platformę wymiany informacji na temat właściwego doboru biustonosza. Stało się centrum informacji dotyczących najczęściej popełnianych błędów, sposobu wyliczania rozmiaru czy dobrze zaopatrzonych sklepów z bielizną. Jako ilustracja zasad dopasowania stanika zaczęła służyć - i służy nadal - Piersiówka :-)


Posiadaczki mniej bujnych kształtów aktywnie przyłączyły się do walki o idealnie dopasowane biustonosze. W rezultacie na początku 2008 roku powstało odrębne forum - Lobby Małobiuściastych - przeznaczone dla kobiet o mniejszym biuście.

Obecnie fora Biuściastych i Małobiuściastych to przede wszystkim skarbnica wiedzy na temat bra-fittingu*. Jakkolwiek nie da się idealnie dopasować stanika w sposób zupełnie wirtualny, to uczestniczki forum wyjaśniają krok po kroku jak to robić - i pomagają odnaleźć rozmiar najbliższy idealnemu (na Lobby Biuściastych - tutaj, a na Lobby Małobiuściastych - tutaj:).

Przede wszystkim jednak - przekonują, że warto poświęcić chwilę czasu na dobór biustonosza - bo tylko pozornie "każda kobieta wie, jaki ma biust";) O tym, jak wiele z nas przez lata nosi biustonosz w nieodpowiednim rozmiarze - i jaką radość sprawia odkrycie tego właściwego - możemy poczytać w tym wątku. Zachęcam - to naprawdę daje do myślenia:)

* Nie znasz tego słowa? Koniecznie do nas zajrzyj;)

Nasza społeczność