czwartek, 16 lipca 2009
Lobbystki - nowa kategoria na forum!

Z radością ogłaszam, że od dziś na forum Gazety istnieje nowa kategoria tematyczna, poświęcona specjalnie sprawom okołobiuściastym!:) Po wejściu do działu Kobieta, obok tematów takich, jak "Ślub i wesele", "Uroda i kosmetyki" czy "Związki", zobaczycie katalog Lobbystki! A w nim uszeregowane kolejno fora internetowe, założone przez uczestniczki Lobby Biuściastych i Małobiuściastych:)


Od tego momentu łatwiej jest też przeglądać blogi prowadzone przez lobbystki - po prawej stronie, pod drzewkiem forów, wyświetlają się linki do nich (tu dokładna wskazówka, gdzie to się znajduje;)

Myślę, że jest co świętować;) Nasze akcje bra-fitterskie i działania promujące staranny dobór biustonosza zaczęły się od dyskusji na forum - miło nam więc, że w strukturze forum właśnie znalazłyśmy odrębne miejsce.

czwartek, 25 czerwca 2009
Lobbystki nie przestają świętować

W styczniu świętowałyśmy lobbileusz 150 tysięcy postów, w marcu beniutka_bo uchwyciła moment, w którym stuknęło 160 tysięcy... Dziś natomiast zapraszam do obejrzenia pamiątkowego kadru z liczbą 180 tysięcy postów! Skrin udało się złapać kilku czujnym lobystkom:)

Niedługo zaczniemy odliczanie do dwustu tysięcy... Tymczasem kto pamięta jeszcze wątki takie, jak ten, ten, ten czy - uwaga - ten?;) Jak pisała w jednym z nich luliluli - Kto by pomyślał za czasów nieśmiertelnego 75D, że o stanikach można tak wiele powiedzieć.?;) Zazulli, która zauważyła pięciotysięczny post, Ansil gratulowała: Wygrala Pani stanik w rozmiarze 95A, ktory jak sie uprzemy, to tez sie da nosic! ;) A Kasica w "dwudziestotysięczniku" rozważała: Ciekawe, jak bedzie wygladal polski rynek biusciasty, kiedy dojdziemy do stu tysiecy :)

Dziś wiemy, że wygląda znacznie lepiej, niż parę lat temu!:) Ale wciąż wiele jest do zrobienia! Czas więc wytyczyć sobie kolejny cel! Moje Panie, kto odgadnie, jak będzie wyglądała oferta polskich sklepów z bielizną, kiedy Lobby Biuściastych osiągnie liczbę 500 000 postów?;)

środa, 03 czerwca 2009
Lobby Biuściastych zmienia rynek!

W ostatnim numerze kwartalnika Magazyn Mody Intymnej (2/2009) znalazła się notka poświęcona społecznościom internetowym i ich wpływowi na rynek bielizny w Polsce. Miło mi zauważyć, że Lobby Biuściastych wskazane zostało w niej jako inicjatywa pionierska! Omówiono cel i charakter działań Lobbystek, zaznaczono fakt współpracy z producentami, odnotowano przejawy rozwoju naszej społeczności. Oto kilka cytatów:

Uczestniczki Lobby Biuściastych to przede wszystkim bardzo świadome konsumentki [...]

Wokół Lobby rozwinęło się wiele internetowych inicjatyw [...] Miejsca te zrzeszają kobiety zainteresowane starannym doborem biustonosza.

Lobby Biuściastych i Stanikomania to dowody, że akcja zapoczątkowana w internecie może mieć realny wpływ na rynek bielizny w Polsce.

Całość do przeczytania w dwóch fragmentach: 1, 2. Polecam i gratuluję wszystkim pionierkom!:)

P.S. Wkrótce zamieszczę ciąg dalszy rozmowy z Effuniak oraz wywiad z przedstawicielką So Chic! - w którym również pojawi się pewna wzmianka o Lobby;) Zapraszam!

środa, 20 maja 2009
Co to jest BMŚ?

Wędrówkę po Mapie biuściastych stron rozpoczynamy od prezentacji … mapy właśnie. A dokładniej – Biuściastej Mapy Świata, zwanej w skrócie BMŚ. Znajdziemy ją pod adresem stanikowamapa.prv.pl

Jest to jedno z najmłodszych biuściastych miejsc w sieci, a jednocześnie jedno z najważniejszych. Pozwala bowiem w szybki sposób zlokalizować najbliżej nas położony sklep z szeroką ofertą staników. Dzięki Mapie dowiemy się czy dany sklep oferuje bra-fitting, jakie marki i rozmiary posiada w swoim asortymencie oraz w jakich godzinach możemy go odwiedzić. Dodatkowe informacje o sklepie oraz opinie jego klientek poznamy dzięki odnośnikom do odpowiednich wątków na forum.  Oczywiście, na Mapie znajdziemy też wszelkie namiary niezbędne do bezpośredniego kontaktu z każdym opisanym sklepem.

Do kogo adresowana jest Mapa?

  • do początkujących biuściastych, po to, by mogły znaleźć najbliżej siebie zlokalizowany sklep oferujący profesjonalny bra-fitting oraz pełną gamę rozmiarów,
  • do stanikomaniaczek poszukujących rynkowych nowości, aby mogły dowiedzieć się o nowo otwartych sklepach bądź porównać ofertę kilku sąsiednich placówek,
  • do liderek lokalnych, żeby mogły informować o nowych probiuściastych inicjatywach na swoim terenie (np. miejscach cyklicznych spotkań bra-fittingowych),
  • do właścicielek/-li stanikowych sklepów, żeby mogli dotrzeć ze swoją ofertą do jak najszerszego grona odbiorczyń,
  • do wszystkich osób zafascynowanych ruchem skupionym wokół LB/LMB, aby mogły na bieżąco śledzić owoce działalności naszej społeczności :-)

W chwili obecnej na Biuściastej Mapie Świata umieszczone są polskie sklepy stacjonarne, 2 miejsca cyklicznych spotkań bra-fittingowych oraz sieć brytyjskich sklepów Bravissimo. W trakcie wprowadzania są polskie sklepy internetowe oferujące możliwość zakupów stacjonarnych po uprzednim umówieniu się na wizytę. Wkrótce powinny się pojawić najlepsze sklepy z Niemiec.

Dalszy rozwój Mapy zależy także od jej użytkowniczek. Jeśli macie jakieś pomysły, spostrzeżenia czy informacje, którymi chcecie się podzielić z redaktorkami Mapy, jeżeli chciałybyście uzupełnić Mapę o sklepy z Waszej okolicy, wątek na forum czeka na Wasze zgłoszenia. Z moderatorkami Mapy można się też kontaktowac bezpośrednio, pod adresem: stanikowamapa@gmail.com

czwartek, 14 maja 2009
"Piersi w sieci" - czyli o Biuściastych znów głośno!;)

Wiele z Was zna już ten artykuł - ale umieszczam go dla udokumentowania obecności Lobby w mediach;) Chodzi o tekst z tygodnika "Przegląd", opublikowany również w popularnych portalach internetowych - Wirtualnej Polsce i na Onecie .

Artykuł poświęcony jest różnym ujęciom motywu "piersi" i "biustu" w internecie - i uwzględnia wiele informacji dotyczących  społeczności lobbystek. Tematykę grup nacisku, organizowanych w sieci, podejmowała już autorka artykułu "Masz prawo, walcz o swoje" z serwisu tvn24.pl, natomiast fenomen Lobby Biuściastych jako społeczności analizowała Marta Klimowicz. Tym razem dziennikarka - Beata Dżon - przedstawia Lobby i inicjatywy z nim związane jako przykłady interesującego podjęcia tematu biustu w internecie.

Autorka przytacza adresy biuściastych blogów, katalogów z bielizną i omawia przedsięwzięcia  prowadzone przez lobbystki w realu. Wspomina również o "bra-slangu" (czyli słowniku pojęć związanym z bra-fittingiem), tworzonym w trakcie naszych internetowych dyskusji  - bardzo dowcipnie, inteligentnie, z poczuciem elitaryzmu - wnioskuje Dżon (serdecznie dziękujemy;)

Osobiście cieszę się, że w tekście znalazła się również wzmianka o Busenfreundinnen - czyli niemieckim odpowiedniku Lobby, założonym przez uczestniczki naszego forum dla propagowania zasad brafittingu za zachodnią granicą. Trzymamy za Was kciuki, dziewczyny!

Zachęcam do lektury całego tekstu - a dla zaostrzenia apetytu cytuję jego fragmenty:

[....] społeczności, które nie dość, że tworzą "biuściaste rzeczywistości" z własnymi dekalogami, językiem, przywódcami i boginiami, to kreują gusty i wymagania. I dobrze, bo służy to edukacji, wyrabianiu dobrych nawyków i świadomości wagi piersi w życiu nie tylko kobiety [waga piersi brzmi dla mnie dość zabawnie - wybaczcie;) - b77]. Producentów zmusza do działań na rzecz cennej klienteli, która w sieci może mieć wpływ na sprzedaż marki lub modelu, a sklepy - do wysiłku i profesjonalizmu. Dobre jest też wyciąganie z domów tych zagubionych i zakompleksionych właścicielek biustów do reala [...]. Dzięki sieci urosła biuściasta siła z biuściastym punktem widzenia.

Wężykiem, moje Panie, wężykiem!;)

P.S. Forumowa dyskusja nt. tego tekstu znajduje się tutaj.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12

Nasza społeczność