poniedziałek, 15 lutego 2010
200 tysięcy postów - kolaż lobbystek!
Z radością prezentuję kolejną pamiątkową fotografię uczestniczek Lobby Biuściastych i Małobiuściastych!:) Tym razem punktem wyjścia do stanikowo-zdjęciowych wariacji był jubileusz 200 tysięcy postów na forum internetowym Lobby Biuściastych.

Poniżej znajdziecie miniaturę, a po kliknięciu obejrzycie pełnowartościowy obrazek w ImageShack'u. Radzę zapisać go na swoim komputerze i wtedy oglądać – będzie najwygodniej:)


A teraz parę słów o realizacji. Tym razem wiele dziewczyn przesłało zdjęcia czarno-białe, więc postanowiłam nadać całemu kolażowi taką kolorystykę, dodając jedynie barwne akcenty. Mam nadzieję, że lobbystki, których zdjęcia zmodyfikowałam lub znacząco przekadrowałam, nie mają mi tego za złe:) Walczyłam z wieloma wątpliwościami, bo niektóre zdjęcia były tak pomysłowe czy efektowne (np. tatuaże;), że miałam ochotę wyeksponować je oddzielnie (przy jednym się skusiłam, ale o tym później;) – niestety, nie było to możliwe.

Niemniej, wobec talentu fotograficznego niektórych z Was – np. Zazulli – musiałam pokornie schować do kieszeni swoje plastyczne ambicje i wstawić zdjęcie bez żadnych zmian – same widzicie, dlaczego;)

Żałuję, że więcej dziewczyn nie zdecydowało się wziąć udziału w akcji – ale tym bardziej dziękuję tym odważnym!:) Dziękuję również za zabawne i uskrzydlające wypowiedzi w kategorii "Lobby to dla mnie.." – dodawały mi zapału podczas komponowania kolażu:)

Mam też dla Was dodatkową niespodziankę. Ponieważ Turzyca przysłała zdjęcie z pewnym wyjątkowym pomysłem, postanowiłam nie tylko zamieścić je w kolażu, ale przedstawić oddzielnie – abyście mogły docenić szczegóły całości;) Ale to już za chwilkę - w kolejnej notce...

poniedziałek, 17 sierpnia 2009
Lobby w mediach - PODSUMOWANIE (cz. 3)

To już ostatnia porcja artykułów i radiowo-telewizyjnych wypowiedzi z udziałem lobbystek! Jeśli dysponujecie  dodatkowymi filmikami czy skanami - koniecznie dajcie znać!:)

25. Biuściaste w programie Kawa czy herbata - Kasica, Maheda i Sylwiastka stawiły się w studiu telewizyjnym o nieludzkiej porze (patrz: zdjęcie obok;) i opowiadały o właściwym doborze biustonosza. Czas akcji - październik 2008. A tu bezcenne wspomnienia forumowe:)

26.Trudna sztuka bra fittingu - artykuł Mauzonki opracowany w październiku 2008 dla serwisu wizaz.pl. W przystępny sposób przedstawione są w nim najpowszechniejsze błędy w doborze biustonosza.

27.Jak dobrać stanik? - październik 2008. - tekst z serwisu Groszki, w którym pojawiają się wzmianki o Stanikomanii i Lobby Biuściastych, a także naszkicowane są zasady doboru biustonosza.

28. Kolejna wizyta biuściastych w Dzień Dobry TVN - tym razem z udziałem Mauzonki (której notka tutaj:) oraz Magdy Jezior prowadzącej sklep Milla we Wrocławiu - całość do obejrzenia tutaj. Czas akcji: październik 2008.

29.Lobby Biuściastych: wydarzenie roku 2008 - tekst Marty Klimowicz opublikowany na blogu Socjologia internetu w styczniu 2009. Szerzej pisałam o nim tutaj.

30. Biuściaste lobby internetowe - artykuł Kingi Nurskiej, opublikowany w Briefie w styczniu 2009 (również była o nim wzmianka w tej notce ).

31. 60 rozmiarów to minimum - moja rozmowa z Ewą Anną Michalak, twórczynią marki Effuniak:), przeprowadzona w styczniu 2009. Pojawiają się tu nie tylko ważne informacje z zakresu bra-fittingu, ale i kilka wzmianek o samym Lobby. A tu krótkie streszczenie:)

32. Atut czy przekleństwo - program dla TV Silesia, podejmujący temat niedogodności związanych z dużym biustem - i sposobów, jak im zaradzić:) Styczeń 2009.

33. Budowanie zaangażowaniej społeczności online na przykładzie Lobby Biuściastych... czyli prezentacja multimedialna Iwony Stankiewicz z barcampu w Trójmieście. Szczegóły tu, tu i tu:) Materiały pochodzą z lutego i marca 2009.

34.Jak dobrać biustonosz? - artykuł opublikowany w marcu 2009 na stronie Dziennik.pl, zawierający m.in. linki do Stanikomanii i kalkulatora The_mariski:)

35.Masz prawo. Walcz o swoje - tekst Katarzyny Wężyk z serwisu tvn24.pl, poświęcony grupom nacisku działającym w internecie - a opublikowany w kwietniu 2009. Wspomina się w nim również o "sile biuściastych";) Artykuł omawiałam już tutaj.

36.Piersi w sieci, czyli tekst Beaty Dżon, opublikowany najpierw w Przeglądzie, a następnie w Wirtualnej Polsce i na Onecie. Mowa w nim m.in. o tym, w jaki sposób staramy się wpływać na producentów i sprzedawców bielizny -  na blogu wspominałam o artykule tutaj. Maj 2009.

37. Społeczności internetowe a rynek bielizny w Polsce - notka z Magazynu Mody Intymnej, w której Lobby Biuściastych wymienione jest jako pionierskie w zakresie propagowania starannego doboru biustonosza. Cały tekst do przeczytania tu: 1, 2, a omówienie w tej blogonotce. Wydarzenie z czerwca 2009.

38. O dziwo nie szarawary... czyli Lobby Biuściastych - tekst na blogu szafiarskim Baglady, w którym autorka wspomina zarówno o naszym forum (Już nie upieram się przy rozmiarze 80A - wyznaje), jak i o elektronicznym bra-fitterze. Notka z lipca 2009.

39. Bra-fitting - z czym to się je? - zarys problemów związanych z doborem biustonosza, przygotowany dla serwisu FashionMarket. Autorka: Magdalena Musik-Moskal, czas publikacji: lipiec 2009.

40. Świat nie kończy się na D czyli sierpniowy artykuł z Życia Warszawy, w którym wymienia się warszawskie sklepy oferujące szeroki zakres rozmiarów biustonoszy i wspomina krótko o idei brafittingu. A i tytuł tekstu brzmi jakoś swojsko;)

41. Kwestia biustu - interesujący tekst Małgorzaty Krężlewicz-Dzieciątek, w którym autorka omawia zmiany, jakie zaszły na rynku bielizny w Polsce, kreśli zasady właściwego dopasowania biustonosza (akapit ABC to za mało), a nawet odwołuje się do ukutego na Lobby pojęcia migracji;) Pod artykułem znajdują linki do Stanikomanii, Piersiówki czy kalkulatora The_mariski.Publikacja w sierpniu 2009.

42. Rozmiar biustu idzie w górę! - artykuł w Cosmopolitan, opublikowany we wrześniu 2009 - zawierający wzmianki o Stanikomanii i Lobby Biuściastych. Świeże skany tutaj.

43. Wszystko o stanikach ciążowych i "karmnikach" - przedruk interesującej notki ze Stanikomanii, zamieszczony w serwisie Nowa Matka Polka. Wrzesień 2009.

44. Biuściasty biznes - artykuł poświęcony "biznesowi z misją", czyli przedsięwzięciom opartym na bra-fittingu:) Autor: Jan Kaliński. Publikacja z września 2009.


A teraz przyznajcie bez bicia - która z Was pamiętała, że tych artykułów i wypowiedzi zebrało się aż tak wiele?:)
Lobby w mediach - PODSUMOWANIE (cz. 2)

Poniżej ciąg dalszy tego zestawienia;)

10. Piękny biust - artykuł jednej z lobbystek, kaczencji, przygotowany z okazji Dnia Kobiet - w marcu 2008 - dla serwisu kafeteria.pl.

11. Z pamiętnika stanikomaniaczki czyli wywiad przeprowadzony z autorką Stanikomanii w celu przybliżenia czytelniczkom Pinezki sylwetki autorki cyklu:) Kasica opowiada m.in. o tym, z jakimi reakcjami najczęściej spotyka się jej blog, jak wygląda "biust uszczęśliwiony", a także wyjaśnia, jak zdiagnozować chorobę zwaną stanikomanią;) Publikacja w marcu 2008.

12. Występ biuściastych w Dzień dobry TVN w marcu 2008 - na ekranach pojawiły się stremowane Kasica i Butters;) Niestety, nie dysponuję materiałem fimowym, ale obok zajawka ze strony TVN-u, a wiele wrażeń zostało utrwalonych w tym wątku:)

13. Kuszące krągłości - tekst przeznaczony dla Fundacji MaMa w kwietniu 2008 - jako inauguracja cyklu Biust MaMy.

14. Bunt biuściastych - reportaż Iwony Czarnackiej dla magazynu Olivia, zrealizowany w czerwcu 2008 przy dużym współudziale lobbystek (wkrótce postaram się wrzucić skan, bo jest co poczytać!).

15. Kolejny występ biuściastych w TOK FM!:) Tym razem The_mariska, Sylwiastka i Mauzonka rozmawiały z Ewą Podolską o dobrze dopasowanych kostiumach kąpielowych (pod linkiem obok balkonetkowa notka z nagraniem audycji!). Emisja w czerwcu 2008.

16. Małobiuściaste mity, czyli przekrojowy artykuł Sylwiastki, w którym autorka wymienia - i bezpardonowo obala! - najczęściej powtarzane mity, związane z małym biustem. Polecamy zwłaszcza ostatni akapit - Pękaj z dumy!:) Artykuł ukazał się w czerwcu 2008.

17. Przymierzalnia - kolejna rozmowa z Kasicą i ze mną, przeprowadzona dla Modnej Bielizny w lipcu 2008. W tekście podsumowujemy, jakie zmiany zaszły na rynku od czasu naszej poprzedniej rozmowy z redakcją, a także przekonujemy, że wiele jeszcze jest do zrobienia - całość można przeczytać tutaj: strona 1 i strona 2.

18. Podnosimy poprzeczkę (i biust)! - artykuł z lipca 2008, inaugurujący cykl Przymierzalnia, opracowywany przeze mnie i Kasicę dla Modnej Bielizny . W tekście piszemy przede wszystkim o tym, że wymagania konsumentek z roku na rok są coraz wyższe, a nowocześni producenci bielizny zaczynają brać pod uwagę różnorodność kobiecych sylwetek. Skany - tak, jak powyższe - linkuję za notką ze Stanikomanii:)

19. Jak dobrać dobry stanik? - wyczerpujący artykuł Kasicy dla magazynu Żyjmy dłużej, opublikowany w lipcu 2008. Do przeczytania tutaj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 (uprzedzałam, że wyczerpujący;)

20. Duży biust, duży kłopot - rozmowa Agnieszki Gospodarczyk z Ewą Michalak, opublikowana na łamach łódzkiego Expressu Ilustrowanego w lipcu 2008. W tekście wymienia się m.in. Piersiówkę jako dokument, którego zasady powinno się znać jak tabliczkę mnożenia!:)

21. Staniki do karmienia - kolejna część cyklu przygotowywanego przez Lobbystki dla Fundacji MaMa (nota bene, przydałaby się kolejna część;). Tym razem autorką jest Ania Piątkowska. Publikacja we wrześniu 2008.

22.Biuściasty stan umysłu - powstały również we wrześniu 2008 tekst Katarzyny Jeznach, w którym pojawiają się wzmianki zarówno o Lobby Biuściastych, jak i Stanikomanii (przypominam zresztą, że tytuł artykułu jest hasłem przewodnim Stanikomanii:).

23. Kobiety chcą walczyć o miseczkę R - artykuł z września 2008, przedstawiający działania  katowickich Lobbystek, a powstały m.in. przy współudziale forumek Mahedy i Charm:) Polecam lekturę!

24. Blondyneczka... czyli materiał wyświetlony we wrześniu 2008 w Faktach TVN (na szczęście w telewizji nie podawano tytułu;) i kontynuujący wątek "miseczki R". Pod koniec  reportażu cenna wypowiedź Ewy Michalak o "typowych nietypowych" rozmiarach, a wcześniej - rewelacyjna Maheda jako aktywistka:) O tym wydarzeniu na gorąco pisała Stanikomania.

A za chwilę trzecia - ostatnia - część zestawienia.
Lobby w mediach - PODSUMOWANIE (cz. 1)

Kilka razy wspominałam na blogu Lobby o artykułach prasowych, podejmujących temat naszej społeczności. Dziś postanowiłam zebrać w jednym miejscu najważniejsze publikacje i występy medialne lobbystek - pochodzące zwłaszcza z czasów, zanim powstał ten blog (a więc - niedokumentowane na bieżąco). A iuż wtedy, trzeba przyznać, wiele się działo!;)

Poniższe linki obejmują zarówno artykuły, w których o lobbystkach jedynie się mówi, jak i materiały współtworzone czy opracowywane przez same uczestniczki forum. Myślę, że taki zestaw pozwala unaocznić zakres naszych działań;) Materiały  są uszeregowane chronologicznie - zapraszam do przeglądania!

1. Piersiówka - wymieniam ją jako pierwszą forumową "publikację", gdyż ten miniporadnik doboru biustonosza do dziś cieszy się popularnością wśród początkujących lobbystek - a przede wszystkim pojawia się w coraz to nowych sklepach z bielizną:)

2. Duży problem - artykuł dla magazynu Rewia, w którym doświadczone lobbystki - Anna-pia i Kasica - w rozmowie z Magdaleną Kuszewską wyjaśniają, na czym polega system rozmiarów biustonoszy i radzą, jak prawidłowo mierzyć biust. Źle dobrany stanik jest pożywką dla kompleksów! - podsumowują. Wycinek artykułu obok.

3. Wywiad-poradnik Alfabet nie kończy się na D, opublikowany w serwisie Broszka we wrześniu 2007. W rozmowie z annnulllą niżej podpisana opowiada o historii Lobby Biuściastych;), zdradza, jaka była motywacja do założenia forum i dość szczegółowo omawia zasady dopasowania biustonosza. Uwaga, długie:)

4. Piękne piersi w staniku - artykuł napisany dla serwisu byckobieta.pl we wrześniu 2007. Znalazły się w nim m.in. ostrzeżenia przed najczęściej popełnianymi błędami w doborze biustonosza i kilka uwag o tym, dlaczego warto poświęcić czas na poszukiwanie właściwego rozmiaru.

5. Cykl Odpowiedni dać piersiom stanik opracowany przez Kasicę i częściowo przeze mnie dla serwisu Pinezka. Pierwsza część ukazała się w listopadzie 2007, a kolejne - w grudniu, a następnie w styczniu i lutym 2008.

6. Artykuł Łodziankom rosną piersi opublikowany w listopadzie 2007 na łamach Expressu Ilustrowanego, w którym znalazła się wypowiedź Kasicy wyjaśniająca, że to nie "biusty rosną", lecz coraz więcej kobiet starannie dobiera bieliznę i sięga po większe miseczki. Cały artykuł w pdfie możecie znaleźć w tej notce na Stanikomanii.

7. Rozmowa lobbystek z redaktorkami kwartalnika Modna Bielizna, wydrukowana w magazynie w styczniu 2008, a przeprowadzona jesienią 2007 po warszawskiej imprezie Perfekcyjne dopasowanie. Skany artykułu możecie znaleźć w tej notce Kasicy. 

8. Nie! namiotom w brudnym beżu - niezapomniany artykuł Joanny Sokolińskiej , który pojawił się w marcu 2008 na łamach Wysokich Obcasów:) Nie będę streszczać - zachęcam do lektury! A po kliknięciu w obrazek obok ukaże się Wam pamiątkowy screen z gazety.pl z 16 marca 2008;)

9. Rozmowa z Ewą Podolską w TOK FM, przeprowadzona w następstwie wspomnianego artykułu o "namiotach". Uczestniczyły w niej: Kasica, Mauzonka, Anna-pia i ja, a całego nagrania możecie wysłuchać dzięki tej notce na Balkonetce!:)

Wkrótce ciąg dalszy obszernej listy medialnych szaleństw lobbystek!;)


Lobby w COSMO!

Miło mi odnotować, że we wrześniowym numerze Cosmopolitan ukazał się artykuł Rozmiar biustu idzie w górę, dotyczący rosnącej popularności biustonoszy o miseczkach wyższych niż popularne B.

Wymieniając czynniki, które powodują wrażenie, że Polki mają coraz większe piersi, autorki artykułu stwierdzają:

[...] głównym powodem, dla którego kobiety zamieniają B i C na D i E, jest to, że nagle zdają sobie sprawę z niewłaściwego rozmiaru swojego stanika: nawet 90% z nas nosi nie to, co trzeba!

Źródłem tych rewelacji jest założone w 2005 roku Lobby Biuściastych, forum internetowe, na którym dziewczyny wypowiedziały się już prawie 200 tysięcy razy. Te, które tam trafiają, wyrzucają stare, źle dopasowane biustonosze i masowo wyruszają na poszukiwania nowych.

Dzięki współudziałowi Kasicy, w tekście znalazło się kilka rzeczowych uwag o

zasadach doboru biustonosza, a także - garść linków do sprawdzonych sklepów z bielizną. Mamy nadzieję, że dzięki temu czytelniczki Cosmo, które nie są zadowolone z wyglądu swojego biustu, znajdą bieliznę idealną dla siebie!

A o samych biustach autorki artykułu piszą: W czasach kryzysu to może być jedyna rzecz, która odnotowuje wzrost;)

Obok i poniżej skany tekstu - po kliknięciu zobaczycie ich powiększenie. Polecam!

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12

Nasza społeczność