wtorek, 25 listopada 2008
Reformy ekspedientek;)

Jednym z pierwszych wątków założonych na forum biuściastych były "Najgłupsze teksty ekspedientek". Tytuł - przyznaję - dość paskudny, ale i nasze doświadczenia z większością  sprzedawczyń budziły grozę. Na pytanie o miseczkę F czy G ekspedientki najpierw reagowały osłupieniem, następnie omiatały biuściastą delikwentkę pełnym dezaprobaty spojrzeniem ("Że też wyhodowała sobie takie piersi..."), wreszcie - wyrokowały jednoznacznie: "Takich rozmiarów się nie produkuje". Ton głosu sugerował jednoznacznie, że tylko ostatnie ignorantki mogą sądzić, iż rozmiarówka szanującej się firmy produkującej biustonosze obejmuje coś więcej niż D;)

A co konkretnie słyszałyśmy?
a) z cyklu "Królowe empatii":
- 75F? Pani w ciąży, tak?
- Jak się chciało powiększać biust, to teraz cierp - 70D nie robią!
- W taki duży to przecież głowa wejdzie!

- 70F?
Nie ma. Ale dam pani 75E - to jest to samo.
(sic!)
- Dla pani to pewnie model zmniejszający?

- Jak się ma taki biust, to się nie wybrzydza!

- 75E? Jolkaaa, chodź zobacz, klientka z dużym cycem!
- A, to tak to wygląda...
(komentarz o 80E)
- Teraz to sobie można, proszę pani, chirurgicznie zmniejszyć. Całkiem tanio.
- 75D, tak? G? GIE??? GIE jak garnek?

b) z cyklu "Wiedza to potęga":
- 75E? Jest pani pewna? Na moje oko to najwyżej C...
(przypominam: nie szukamy stanika na oko, tylko na biust;)
- Niech pani weźmie 80D. Jak będzie za duży w obwodzie, to można rozpruć i przeszyć!
- Zniszczy sobie pani biust tymi koronkami... Podam bardziej zabudowany stanik.
- DD, FF czy GG to są połówki rozmiarów - takich nie prowadzimy.
- Skoro stanik 80F, to nie ma szans, żeby pasowały majtki M!
- 75E? To chyba jakaś chińska rozmiarówka!

- Taki duży stanik to musi mieć szerokie ramiączka, bo węższe powodują ubytki w kościach
(!!!)
- Obwodów 65 nie ma i nie będzie.
- Teraz nie mam 70H, ale niech pani zagląda, bo my lubimy mieć takie dziwne rzeczy w sklepie.
- Że obwód się rozciągnie? 
Powiem pani, że mamy w kranach taką wodę, że ten stanik zżółknie, zanim jeszcze zdąży się rozciągnąć!
- Jak górą pierś wychodzi, to się seksi nazywa!

c) z nieco innego sklepu:
- Ależ nie dam pani do przymierzenia tej bluzeczki, bo mi ją pani rozerwie!

d) i coś, z czego jesteśmy najbardziej dumne:
- Kolejna, co się bzdur naczytała w internecie!
;))))

Więcej wypowiedzi znajdziecie tutaj i tutaj. Ku naszej radości, coraz rzadziej spotyka się w sklepach takie egzemplarze sprzedawców. Słowem - reforma ekspedientek dokonuje się;) Działajmy dalej!

Ilustracja pochodzi z artykułu Nie! Namiotom w brudnym beżu, który ukazał się w marcu 2008 "Wysokich Obcasach".

Co to jest LOBBY?

Wersja na skróty:

Lobby Biuściastych i Lobby Małobiuściastych służą propagowaniu starannego i precyzyjnego doboru biustonosza. Naszym celem jest rozpowszechnienie informacji na temat zasad dopasowania stanika, przestrzeganie przed najczęściej popełnianymi błędami i wyjaśnianie, dlaczego warto szukać biustonosza w idealnym rozmiarze. Obalamy stereotyp "biuściastej, która jest otyła", "monstrualnych rozmiarów" F, G czy H oraz push-up'ów jako najlepszego rozwiązania dla kobiet z mniejszym biustem. Przekonujemy, że precyzyjnie dobrany biustonosz wpływa na wygląd całej sylwetki, ale i - znacząco poprawia samopoczucie:)

Wersja krok po kroku:

Lobby Biuściastych powstało w lipcu 2005. Zostało założone z myślą o kobietach z dużym biustem - w celu ułatwienia im poszukiwań nowoczesnych, pięknych i dobrze dopasowanych staników. Początkowo chodziło głównie o wymianę informacji na temat godnych uwagi sklepów z bielizną i producentów, których oferta uwzględniałaby rozmiary miseczek wyższe niż D. Działania przebiegały pod hasłem Alfabet nie kończy się na D;) Jak możemy przeczytać w tekście dla Broszki:

Forum miało stanowić miejsce, w którym kobiety obdarzone dużym biustem będą mogły wymieniać się informacjami na temat producentów bielizny, polecać sobie sprawdzone fasony, pomagać w ustalaniu rozmiaru itp. A przede wszystkich – zniechęcać się wzajemnie do ulegania krzywdzącym standardom rynkowym.

Problem polegał bowiem nie tylko na kiepskim asortymencie, ale i niekompetencji i zuchwałości ekspedientek. Wiele z nich z uporem maniaka przekonywało nas, że "rozmiary większe niż D nie istnieją" albo "miseczka F zdarza się, owszem, ale tylko przy obwodzie 90 pod biustem". W rezultacie dziesiątki - ba! setki - kobiet o większych piersiach męczyło się przez lata w kiepsko dopasowanych i niewygodnych stanikach - ugruntowując w sobie przekonanie, że ich biust jest "niewymiarowy", "przerośnięty", "nienormalny"... Skoro bowiem nie mieści się w "standardzie"?

Z takim właśnie myśleniem chciałyśmy walczyć. Post założycielski z lipca 2005 brzmiał tak. Odpowiedzi... posypały się błyskawicznie:)

Szybko okazało się, że "biuściastych" jest całkiem sporo - a i kobiety mniejsze gabarytowo;) mają problemy ze znalezieniem dobrze dopasowanego stanika. Wtedy forum zmieniło nieco swój profil - z miejsca przeznaczonego wyłącznie dla pań z większym biustem, przekształciło się w platformę wymiany informacji na temat właściwego doboru biustonosza. Stało się centrum informacji dotyczących najczęściej popełnianych błędów, sposobu wyliczania rozmiaru czy dobrze zaopatrzonych sklepów z bielizną. Jako ilustracja zasad dopasowania stanika zaczęła służyć - i służy nadal - Piersiówka :-)


Posiadaczki mniej bujnych kształtów aktywnie przyłączyły się do walki o idealnie dopasowane biustonosze. W rezultacie na początku 2008 roku powstało odrębne forum - Lobby Małobiuściastych - przeznaczone dla kobiet o mniejszym biuście.

Obecnie fora Biuściastych i Małobiuściastych to przede wszystkim skarbnica wiedzy na temat bra-fittingu*. Jakkolwiek nie da się idealnie dopasować stanika w sposób zupełnie wirtualny, to uczestniczki forum wyjaśniają krok po kroku jak to robić - i pomagają odnaleźć rozmiar najbliższy idealnemu (na Lobby Biuściastych - tutaj, a na Lobby Małobiuściastych - tutaj:).

Przede wszystkim jednak - przekonują, że warto poświęcić chwilę czasu na dobór biustonosza - bo tylko pozornie "każda kobieta wie, jaki ma biust";) O tym, jak wiele z nas przez lata nosi biustonosz w nieodpowiednim rozmiarze - i jaką radość sprawia odkrycie tego właściwego - możemy poczytać w tym wątku. Zachęcam - to naprawdę daje do myślenia:)

* Nie znasz tego słowa? Koniecznie do nas zajrzyj;)

LOGO Lobby

Logo Lobby Biuściastych powstało w marcu 2008. Oto jego obowiązująca wersja:)


W listopadzie 2008 również Małobiuściaste otrzymały swój graficzny znak rozpoznawczy. Oby logotypy z różowym symbolem biustonosza zawładnęły branżą bieliźniarską!;)


A teraz zagadka: znajdź 5 różnic..;)
1 ... 11 , 12
 

Nasza społeczność