wtorek, 04 stycznia 2011
Jak robić zdjęcia do galerii?
Regulamin już znacie, a teraz zapraszam do małego przewodnika, w którym Turzyca wyjaśnia nam, jak powinnyśmy robić i obrabiać zdjęcia, które wysyłamy do galerii.

Klikamy na zdjęcie prawym przyciskiem myszki i wybieramy opcje "otwórz za pomocą", z rozwiniętej z boku listy wybieramy "Microsoft Office Picture Manager". Jeśli nie pojawia się na tej liście, trzeba wybrać kliknąć na "wybierz program..." i wybieramy ten program z nowej listy. Ten program jest zazwyczaj na każdym komputerze, na którym jest Microsoft Office. Zawiera tylko podstawowe opcje i jest dość prosty w obsłudze.


Teraz przystępujemy do obróbki zdjęcia.

1) Oglądamy je krytycznie.

  • Czy zdjęcie jest ostre?

  • Czy na pewno widać wszystko, co potrzeba?

  • Czy na pewno w kadrze jest jak najmniej zbędnych rzeczy (gładka ściana jako tło jest lepsza od zabałaganionego łóżka)?

  • Czy perspektywa nie zakłóca odbioru (zdjęcia robione z apartu trzymanego w ręce są nieczytelne, lepiej poprosić o pomoc lub robić zdjęcia z samowyzwalacza)?

Jeśli nie, robimy sobie kolejne zdjęcie. Jeśli tak, ale oprócz tego, co trzeba widać tez jeszcze dużo zbędnych rzeczy przechodzimy do punktu 2. Jeśli tak i zdjęcie trzeba tylko dopasować do zadanych wymiarów przechodzimy do punktu 3.


2) Wybieramy w menu "obraz" opcje "przytnij". Wokół zdjęcia pojawi się cienka biała ramka z czterema czarnymi prostokącikami na środkach boków (i literkami L na rogach). Jeśli najedziemy na ten prostokącik myszka, myszka zamieni się w literkę T i będziemy mogły przesunąć te krawędź zdjęcia. Przesuwamy wszystkie krawędzie tak, by na zdjęciu zostały potrzebne elementy, a wszystko co zbędne znalazło się poza kadrem (ale nie wariujmy, musi zostać większość naszej sylwetki najlepiej od pasa w gore i z broda włącznie). Jeśli podoba nam się efekt, klikamy przycisk OK na pasku po prawej stronie ekranu jeśli nie klikniemy, nasze przycinanie nie zapisze się).


3) Otwieramy w menu "obraz" opcje "zmień rozmiar". Na szarym pasku po prawej stronie klikamy w kółeczko "niestandardowa szerokość i wysokość" i wpisujemy w _obydwa_ okienka liczbę 560. Komputer sam dopasuje odpowiednie wymiary i  napisze nam na dole paska swoja propozycje. Klikamy na OK.


4) Wybieramy w menu "plik" opcje "zapisz jako" i zapisujemy je wg. schematu:  nick_model_rozmiar_nrzdjęcia.


Do obróbki można też użyć darmowego programu online http://www.picnik.com/


22:18, agafka88
Link Dodaj komentarz »
Nowy regulamin galerii


Zapraszam do zapoznania się z nowym regulaminem naszej galerii staników.  O zapoznanie się z nim proszę również forumki, które już mają przyznany dostęp do naszej galerii. Miłej lektury :)


Głównym celem naszej galerii jest możliwość obejrzenia staników na zdjęciach bez zniekształcającej obróbki graficznej oraz na biustach o różnych wymiarach, w różnym wieku i o różnej  kondycji.

Dzięki naszej galerii możemy obejrzeć staniki na zdjęciach, w które nikt nie ingerował za pomocą programów graficznych, i które przedstawiają osoby o wymiarach zbliżonych do naszych. Te same modele w różnych zakresach rozmiarowych mogą się diametralnie różnić, co rzadko kiedy jest uwzględnione w firmowych katalogach - w galerii możemy te różnice doskonale zobaczyć.

W galerii zamieszczamy również zdjęcia ubrań biustoprzyjaznych, oraz nasze przeróbki staników.

Udzielamy także porad osobom, które nie mają dostępu do galerii (komentarze są zamieszczane w odrębnym wątku na forum).

Podobnie jak na forum, również w galerii obowiązuje zasada wzajemnego szacunku i kultury wypowiedzi. Komentarze powinny być merytoryczne i pozbawione ataków personalnych.


Nasz adres: biusciate.blox.pl (bez litery S w nazwie)Jak dostać się do galerii?

Z prośbą o dostęp do galerii piszcie na maila: zdjecialb@gmail.com . Przyznanie dostępu jest wypadkową ilości postów, ich JAKOŚCI (co najważniejsze!) oraz stażu na forum. Możecie również poprosić forumowiczkę, która jest już dłuższy czas w galerii i może za Was poręczyć, o wysłanie maila z poleceniem (ten warunek nie jest konieczny, to opcja dodatkowa). Wysłanie własnego zdjęcia podnosi Waszą wiarygodność, ale nie gwarantuje przyznania dostępu do galerii. Jeżeli tylko czytasz forum i się nie udzielasz - nie masz szans na uzyskanie dostępu. To tak jak z zaproszeniem na pidżama party - najpierw musimy się trochę poznać :).

Dostęp przyznajemy tylko kobietom.

Jeżeli zwracając się o przyjęcie do galerii dostaniecie odpowiedź z prośbą o zwiększenie swojej aktywności na forum, przypomnijcie się nam po jakimś czasie.Czy mogę wysłać zdjęcie, jeżeli nie mam dostępu do galerii?

Możesz. Wyślij do nas zdjęcie wg. poniższych instrukcji. W mailu do nas zaznacz, że nie masz dostępu do galerii oraz wybierz preferowaną formę dostarczenia komentarzy. Możemy Ci je wysłać na maila albo zamieścić w wątku, który specjalnie w tym celu założymy na forum.Gdzie wysyłać zdjęcia?

Zdjęcia do galerii należy wysyłać na adres:

zdjecialb@gmail.comJak przygotować zdjęcia?

Administratorki nie prowadzą retuszu zdjęć. Jeśli więc zależy Ci, żeby jakiegoś szczegółu na zdjęciu nie było, musisz o to sama zadbać. Jeżeli życzysz sobie pozostać anonimową, zaznacz to w mailu, wtedy do notki z Twoim zdjęciem nie dodamy Twojego nicka. Prosimy o:

  • wysłanie każdego modelu stanika/ubrania w osobnym mailu;

  • wykadrowanie zdjęcia tak, aby było obcięte na wysokości szyi, natomiast na dole na tyle, na ile uznasz za stosowne. Do zdjęcia stanika można dołączyć zdjęcie majtek do kompletu;

  • przesłanie wybranych 3 zdjęć o szerokości 560 pikseli, jednego z przodu, jednego z boku lub półprofilu, jednego w koszulce lub przedstawiającego detal, który budzi Twoje wątpliwości. W uzasadnionych przypadkach można wysłać do 5 zdjęć - np. kiedy masz dwa rozmiary tego samego modelu i nie wiesz, który leży lepiej. Jeśli posiadasz majtki do kompletu, warto również dołączyć ich zdjęcie (lub siebie w nich);

  • zdjęcia w rozmiarze nie większym niż 150 KB - większych nie da się zamieścić z powodów technicznych.


Twoje zdjęcia powinny się pojawić w galerii maksymalnie w ciągu kilku dni. Jeśli jednak tak się nie stanie, napisz ponownie. Możliwe, że Twój mail znalazł się przypadkowo w spamie i nikt tego nie zauważył, bądź w ogóle nie dotarł - takie rzeczy też się zdarzają.Schemat maila ze zdjęciami

Proszę ZAWSZE wysyłać maile wg tego schematu oraz przestrzegać zasady jeden model - jeden mail, tzn. jeśli chcesz przesłać zdjęcia trzech modeli, to każdy z nich opisujesz wg załączonego schematu w osobnym mailu:

1. Nazwa firmy, model - czyli to, co zawsze znajduje się w tytule notki

2. Rozmiar, kolor, typ stanika - tzw. tagi, wpisane po przecinku. Jeśli nie wiesz co wpisać, zostaw to pole puste.

3. Treść właściwa maila, czyli kolejno w akapitach:

Opis (dopasowania) stanika,

Opis biustu właścicielki: wiek w przybliżeniu, czy była w ciąży, czy karmiła, jaka kondycja, jaki kształt itd. Jeśli forumka np. gwałtownie schudła lub przytyła, też powinna o tym wspomnieć. Wymiary pod i w biuście oraz w zwisie,

Nick modelki w okrągłym nawiasie,

4. Zdjęcia należy nazwać wg takiego kodu: nick_model_rozmiar_nrzdjęcia. Ujednolicenie nazw zdecydowanie ułatwia administratorkom wstawienie zdjęć do nowej notki.  Proszę zachować ciągłość numeracji zdjęć i zwrócić uwagę na ewentualne literówki.


Przykładowy mail:
Bezpieczeństwo

Wszelkie kopiowanie zdjęć, opisów, komentarzy, linków do notek zamieszczonych na blogu jest surowo zabronione (treści zamieszczone w galerii nie mają prawa wychodzić poza nią). Do zdjęć ma prawo tylko ich właścicielka. Nieprzestrzeganie tych zasad skutkuje bezwzględnym wyrzuceniem z galerii. Jeśli zauważysz gdzieś przypadek złamania powyższych zasad, niezwłocznie zgłoś ten fakt administracji galerii na adres zdjecialb@gmail.com . Podobnie zareaguj, gdy zauważysz komentarz w galerii niezgodny z naszymi regułami (w galerii oceniamy wyłącznie dopasowanie bielizny, a nie sylwetki czy poglądy innych osób).


UWAGA: Ze względów bezpieczeństwa usuwamy z listy galeryjek osoby, które nie wypowiadały się na forach z kategorii lobbystki dłużej niż pół roku. Wynika to z faktu, że nieużywane konta są kasowane przez administrację portalu i nick może zostać przejęty przez zupełnie obcą osobę. Przywrócenie uprawnień oczywiście jest możliwe, wymaga jednak udowodnienia, że nadal jest się tą samą osobą. W razie niemożności przedstawienia takiego dowodu można nabyć uprawnienia ponownie na takich samych zasadach, jak w przypadku nabywania uprawnień po raz pierwszy.Wylogowywanie

Pamiętaj, że przeglądanie galerii w pracy lub w szkole jest niebezpieczne i z tego tytułu zabronione. Ze względów bezpieczeństwa powinnaś logować się tylko w domu, z prywatnego komputera. Jeżeli z komputera poza Tobą korzystają inne osoby, nie zapisuj hasła do galerii w pamięci przeglądarki, a po zakończeniu wizyty na blogu przejdź na główną stronę bloxa (blox.pl) i wyloguj się z galerii klikając na napis wyloguj w prawym górnym rogu, a następnie zamknij przeglądarkę22:01, agafka88
Link Komentarze (1) »
czwartek, 19 sierpnia 2010
Biuściasta przedsiebiorczość

Jakże o tym nie napisać, no jak? :-) Z  zainteresowaniem, radością, a chwilami ze wzruszeniem, czytałam artykuł Agaty Sabały w ostatnim Naj – opisujący drogę zawodową trzech ciekawych kobiet. Łączy je jedno – postanowiły zająć się działalnością związaną z kobiecymi sylwetkami. Wszystkie również doskonale znają Lobby Biuściastych :-)

Bohaterki tekstu to: Monika Jaworska, założycielka sklepu Dopasowana, Agnieszka Socha prowadząca OnlyHer oraz Kinga Robak, projektantka ubrań BiuBiu. Komentarz do tekstu napisała natomiast Ewa Michalak, od kilku lat znana lobbystkom jako effuniak.


Energiczne businesswomen w barwny sposób opowiadają o życiowych zakrętach i splotach okoliczności, które doprowadziły je do obecnej sytuacji. Kłopoty wielu z nich są nam świetnie znane – o Monice czytamy na przykład:

– Podbiec do autobusu? Nie było o tym mowy (...). Nie mogła znaleźć odpowiedniego stanika. Ponad dwa lata temu odkryła jednak Lobby Biuściastych, internetową grupę kobiet, które miały podobny problem.

Polecam lekturę całego tekstu. Przeczytacie w nim m.in. o tym, jaką rolę w przymierzalni odgrywają koty ;-), na co brafitterka powinna zwrócić uwagę podczas pierwszego spotkania z klientką, czego życzy agubabi jej przyjaciółka oraz dlaczego deficyt meblościanek okazał się dla biuściastych tak zbawienny w skutkach ;-) Tekst w czterech odcinkach znajdziecie tutaj 1, 2, 3, 4. Polecam!

piątek, 13 sierpnia 2010
5 lat Lobby!

Nadszedł finał świętowania urodzin Lobby! Poniżej znajdziecie lobbileuszową kompozycję pod hasłem Pięć lat temu... a dziś. Dzisiejszy obrazek jest skromny – ale za to jaki smakowity..;-) Przede wszystkim więcej, niż zwykle, w nim wypowiedzi lobbystek! Uwaga – w trakcie lektury doskonale sprawdzi się jakiś orzeźwiający, domowy toast ;-)


Dziękuję wszystkim dziewczynom, które zdecydowały się wziąć udział w akcji – Wasze zdrowie! :-) Zapraszam też do zerkania na ten wątek, bo znalazło się tam sporo uroczych, wspomnieniowych wypowiedzi. A wszystkim lobbystkom życzę kolejnych, równie owocnych, pięciu lat!

15:32, butters77
Link Komentarze (1) »
środa, 14 lipca 2010
Lobby Biuściastych ma 5 lat!

Wielkimi krokami zbliżamy się do okrągłych urodzin Lobby Biuściastych – 27 lipca 2010 stuknie nam 5 lat! :-) Emocjami związanymi z nadchodzącą rocznicą dzielimy się – jakżeby inaczej! – w wątku na forum. Tutaj tymczasem zapraszam do zabawy, która upamiętni nasz lobbileusz!

Hasło urodzinowej akcji brzmi: Pięć lat temu... a dziś! W związku z tym mam dla Was dwa zadania:

1. Zilustrowanie tematu piątych urodzin Lobby Biuściastych za pomocą zdjęcia lub rysunku. Możecie pokazać siebie w biustonoszach sprzed pięciu lat i obecnych, możecie narysować urodzinowy tort Lobby Biuściastych, możecie sfotografować stos biustonoszy, które zgromadziłyście w tym czasie ;-) Pokażcie wszystko, co obrazuje upływ pięciu lat – w Waszej garderobie lub na rynku bielizny :-)

2. Ułożenie zdania, które będzie zawierało hasło akcji Pięć lat temu... a dziś, a które opisze Waszą przygodę z Lobby Biuściastych lub Małobiuściastych! Na przykład:
Pięć lat temu nie wiedziałam, że istnieją miseczki powyżej F... a dziś nie wyobrażam sobie, by ich nie było! albo Pięć lat temu nie lubiłam swojego biustu... a dziś jestem z niego dumna, choć wcale się nie zmienił:-) albo Pięć lat temu sądziłam, że na forach internetowych nie można znaleźć niczego ciekawego... Dziś znam jeden wyjątek ;-)

Piszcie o wszystkim, z czym kojarzy Wam się nasza piąta rocznica (a, jak wiemy, drogi wyobraźni lobbystek bywają zaskakujące ;-). Zilustrujcie, jak zmieniła się Wasza szuflada ze stanikami i Wasze spojrzenie na siebie:-) Każda z Was może zrealizować jeden z dwóch punktów lub oba; możecie przysłać zdjęcie związane bezpośrednio z tekstem lub kilka oddzielnych rysunków i niezależnych zdań. Ilość i forma zgłoszeń zależy tylko od Was :-)

UWAGA! Do zabawy zapraszam wszystkie Lobbystki niezależnie od tego, kiedy dołączyły do Lobby. Po prostu sięgnijcie pamięcią wstecz – i spróbujcie przywołać wspomnienia z 2005 roku, z czasów, kiedy jeszcze nie znałyście biuściastego forum :-)

TERMINY: Na Wasze zgłoszenia czekam pod adresem butters77@gazeta.pl od dziś do 31 lipca, a gotowa praca ukaże się na blogu Lobby 13 sierpnia 2010. Termin jest dość liberalny (z uwagi na sezon urlopowy), ale nie będzie już przedłużany :-) Zapraszam serdecznie!


1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12

Nasza społeczność