Blog > Komentarze do wpisu
Przewodnik po Lobby Małobiuściastych

Z radością informuję, że na łamach bloga obecny będzie od dziś Przewodnik po Lobby Małobiuściastych! Mam nadzieję, że ułatwi on przedstawicielkom LM poruszanie się po forum i innych biustoprzyjaznych stronach!:)

Autorka: scarlet_agta

Jeśli trafiłaś na Lobby Małobiuściastych i czujesz się zagubiona w gąszczu wątków, przeczytaj ten przewodnik. Znajdziesz tu wszystkie najważniejsze wątki, które warto odwiedzić.

ROZMIAR BIUSTONOSZA

Pobyt na forum najlepiej rozpocząć od zweryfikowania rozmiaru biustonosza. W tym celu wpisz się do wątku rozmiarowego: Jaki powinnam nosić rozmiar stanika? Na początku wątku podany jest sposób w jaki należy się zmierzyć, aby ustalić rozmiar - pamiętaj aby go przestrzegać. Oprócz wymiarów, warto też napisać jakie staniki nosisz obecnie - najlepiej napisz kilka słów o tym jak leżą, czy często musisz je poprawiać itp. Dzięki temu doświadczone forumki będą mogły lepiej doradzić Ci, jaki rozmiar wybierać.

GDZIE KUPIĆ TAKI ROZMIAR

Może się zdarzyć, że w wątku rozmiarowym doradzony zostanie Ci rozmiar, którego wcześniej nigdy nie widziałaś w sklepach z bielizną. Nie znaczy to, że nie będziesz w stanie go kupić - musisz tylko wiedzieć gdzie.

Informację o sklepach stacjonarnych, z pełną lub bardzo szeroką rozmiarówką znajdziesz w wątku sklepy stacjonarne. Zajrzyj do niego - może w Twoim mieście lub gdzieś w pobliżu znajduje się dobrze zaopatrzony sklep.

Jeśli nie możesz lub nie chcesz zrobić zakupów stacjonarnie, przejrzyj ofertę sklepów internetowych. Nie obawiaj się zakupów on-line, w ten sposób kupuje większość z nas. Jeśli nie jesteś przekonana, przeczytaj, dlaczego warto kupować w internecie.

Staniki on-line możesz kupić też na allegro (lub innym polskim serwisie aukcyjnym np. Świstaku), ebayu lub za pośrednictwem forumowej giełdy.

WYBÓR MODELU

Przed zakupem (zwłaszcza on-line) konkretnego stanika warto przeczytać o nim w naszym Małobiuściastym Katalogu Staników. Dzięki temu może uda Ci się uniknąć stanikowych wpadek i nietrafionych zakupów. W katalogu możesz sprawdzić, czy dany model nie jest przypadkiem dużomiseczkowy lub wyjątkowo rozciągliwy. Jeśli nie rozumiesz terminologii tam używanej - na przykład nie wiesz co oznacza, że stanik jest dużomiseczkowcem - przeczytaj nasz słowniczek.

Przed zakupem stanika w nowym rozmiarze możesz też poczytać o tym jakie staniki wybierały inne forumki w wątkach: Jaki stanik wybrać jako pierwszy? oraz Pierwszy dobry stanik. W razie wątpliwości przed zakupem pierwszego stanika w nowym rozmiarze o poradę możesz zapytać w wątku Pierwszy stanik - porady dla początkujących :))

Jeśli masz pytanie dotyczące konkretnego modelu zadaj je na forum w wątku dotyczącym konkretnego producenta. Tu znajdziesz spis wątków.

Jeśli szukasz stanika o konkretnych cechach lub o specjalnym przeznaczeniu pomocne mogą być poniższe wątki:
- mało- i dużomiseczkowce
- szeroko- i wąskofiszbinowce, pomocny może być też wątek wszystko o fiszbinach
- staniki do głębokich dekoltów
- staniki o kroju half-cup
- niezabudowane staniki dla obwodowych 60-tek
- staniki z miseczkami AA-C, a także w rozmiarach 60AA-C

- staniki sportowe
- staniki do karmienia
- staniki bez ramiączek (strapless)
- staniki o ciasnych obwodach
- stroje kąpielowe

Przy wybieraniu konkretnego modelu pomocna może być też Tabela Obwodów - poza rzeczywistymi wymiarami obwodów różnych modeli, znajdziesz też tam informacje na temat szerokości fiszbinów.

Po udanych (lub mniej udanych) zakupach podziel się z innymi zdobytymi informacjami. Zmierz swój biustonosz i dopisz go do Tabeli Obwodów, wyraź opinię w Katalogu. Możesz też skomentować sklep (tradycyjny lub internetowy), w którym kupowałaś, tylko postaraj się to zrobić w odpowiednim wątku.

Na zakończenie zachęcam do przeczytania Dekalogu Małobiuściastej stworzonego przez sylwiastkę.

czwartek, 12 marca 2009, scarlet_agta

Polecane wpisy

  • Regulamin forum Lobby Biuściastych

    START Lobby Biuściastych to forum konsumenckie. Naszym celem jest propagowanie prawidłowego doboru biustonoszy (bra-fittingu) dla wszystkich kobiet, niezależnie

  • Przewodnik po Lobby Biuściastych

    Trafiłaś na Lobby Biuściastych. Chciałabyś upewnić się,czy nosisz odpowiedni rozmiar biustonosza, poszukaćkorzystnego dla Ci eb ie fasonu, znaleźć dobry sklep i

  • Pierwsze kroki na forum LB

    Trafiłaś na Lobby Biuściastych. Nie jesteś pewna swojego rozmiaru, chciałabyś poszukać nowego biustonosza - ale nie wiesz, od czego zacząć. Skorzystaj z naszy

Komentarze
2009/04/29 11:12:26
Wątek o stanikach z pionowym cięciem:
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=50580&w=86861397&a=86861397

no nie, nie moge wstawić komentarza, bo "Twój komentarz za bardzo przypomina spam. Więcej treści - mniej linków!" :(
może teraz się uda.....
-
2010/03/05 10:37:26
Wątek o stanikach dla piersi niepełnej z góry
forum.gazeta.pl/forum/w,50580,76248093,,problem_piersi_niepelniej_u_gory_jaki_stanik_.html?s=0

Nasza społeczność